Panorāma

Rīgā apskatāma “Azovstaļ” varoņu fotogrāfiju izstāde

Panorāma

Panorāma

Atkalas dēļ Rīgā seniorus aicina palikt mājās

Rīgā traumas slideno ietvju dēļ guvuši 38 cilvēki; seniorus turpmākās dienas aicina palikt mājās

Krītot uz slidenām ielām, šajā sezonā Rīgā traumas guvuši 38 cilvēki, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP). Vēl divas personas guvušas traumas no sniega, kas tām uzkritis no jumta.

Pašvaldības policija kopš ziemas iestāšanās sākusi 244 administratīvā pārkāpumu lietas, no kurām 133 ir par nenotīrītajiem jumtiem un lāstekām, bet 111 par nenotīrītām ietvēm.

RPP priekšnieks Juris Lūkass
00:00 / 00:34
Lejuplādēt

RPP priekšnieks Juris Lūkass pirmdien preses brīfingā uzsvēra, ka lentes novilkšana gar ēku vai norobežojošo barjeru uzstādīšana neatbrīvo ēku īpašniekus no atbildības. Tas esot tikai īslaicīgs risinājums brīdī, kad notiek jumtu tīrīšana. Viņš arī aicināja iedzīvotājus ziņot RPP, ja iedzīvotāji redz nenotīrītas ietves vai ēku jumtus, kas var apdraudēt cilvēkus.

"Mums jau ir ierosinātas 244 administratīvā pārkāpuma lietas, no kurām 133 ir par nenotīrītiem jumtiem un lāstekām, kas reāli apdraud cilvēkus. Gribētu kliedēt vienu no mītiem, ka sarkanās lentes novilkšana gar ēku vai kaut kādas norobežojošās konstrukcijas izveidošana atbrīvo no atbildības, un veidojas indulgence – tā nebūt nav. Tas varbūt tikai un vienīgi īslaicīgs risinājums, un risinājums tikai tajā brīdī, kad notiek sniega vai lāsteku tīrīšana," uzsvēra Lūkass.

Rīgas domē arī brīdināja gados vecākus cilvēkus, kuriem krišana ir bīstamāka, nākamajās dienās, kad prognozē atkalu, palikt mājās. Iedzīvotājus aicina viens otru atbalstīt un parūpēties par tiem līdzcilvēkiem, kuriem atkalas laikā pārvietošanās varētu būt īpaši bīstama, piemēram, palīdzot sagādāt nepieciešamos pirkumus un medikamentus.  Arī citus cilvēkus aicina rēķināties, ka pārvietošanās būs apgrūtināta un attiecīgi pielāgot savas ikdienas gaitas, izvēloties atbilstošus pārvietošanās veidus un maršrutus, kā arī laikapstākļiem atbilstošus apavus.

Domē skaidroja: "Apledojums veidojas, jo, lai arī gaisa temperatūra strauji paaugstinās, ielu un ietvju virsmas tik ātri nekļūst siltākas, tāpēc lietus, nonākot uz zemes, piesalst. Kā norāda laikapstākļu eksperti – šādos apstākļos ietvju un ielu kaisīšana ne ar sāli, ne citiem kaisāmajiem materiāliem slīdamību praktiski nemazina, un apledojuma veidošanās ir nenovēršama."

Pašvaldības darbinieki tiks aicināti pēc iespējas strādāt attālināti. Pašvaldība aicina arī citu iestāžu darbiniekus izvērtēt iespējas darbu veikt no mājām. Tāpat vecāki aicināti pārrunāt ar bērniem, kā droši pārvietoties un nokļūt izglītības iestādēs. Skolas vecākiem pirmdienas vakarā izsūtīs informāciju ar ieteikumiem, kā rīkoties. Mācības klātienē pārtraukt netiek plānots. 

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis
00:00 / 00:32
Lejuplādēt

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis stāstīja: "Mēs saņemam informāciju, ka citas Eiropas valstis slēgušas skolas. Šo mēs esam izrunājuši ar [Rīgas domes] Izglītības pārvaldi. Esam lēmuši, ka skolas pašreiz vēl neslēdzam, taču visām skolām un arī vecākiem tiks izsūtīta informācija izrunāt ar bērniem par to, kā droši pārvietoties pa ielām, ko darīt, ja redz, ka ir norobežotas ietves. Tas nozīmē, ka tajā brīdī notiek sniega tīrīšana vai ir kāda bīstamība, un tāpēc, lai pasargātu sevi no nevajadzīgām traumām, lūdzu, pievērsiet šai informācijai uzmanību."

Uz brauktuvēm un tiltiem iespējama tā saucamā "melnā ledus" veidošanās. Apledojums veidojas ļoti strauji, tāpēc autovadītāji aicināti būt sevišķi piesardzīgi. Maģistrālās ielas tiks apstrādātas ar sāls maisījumu, lietus laikā kaisīšana tiks veikta atkārtoti. Ielās ar mazāk intensīvu satiksmi jeb 3. kategorijas ielās atkušņa laikā braukšanas apstākļi būs apgrūtināti. Otrdien vēl turpināsies sniega tīrīšanas darbi 3. kategorijas ielās, kā arī turpināsies sniega izvešana. Vietās, kur sniega kušanas rezultātā veidosies peļķes, tiks veikta ūdens atsūknēšana. Iedzīvotāji aicināti par slidenām ielām, tiltiem, nenotīrītām gājēju pārejām un sabiedriskā transporta pieturvietām, peļķēm un bedrēm operatīvi ziņot pa tālruni 80003600 vai rakstot [email protected]

Jau ziņots, ka otrdien Latvijā spēkā būs oranžais brīdinājums par spēcīgu apledojumu. Apledojuma laikā aicina būt uzmanīgiem elektroapgādes infrastruktūras tuvumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti