Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Lietuva plāno ierobežot migrantu tiesības

Dienas ziņas

Pašnodarbinātie var izvēlēties nemaksāt minimālās sociālās iemaksas

Ar NMPD pārrunās stabiņu izvietojumu Rīgas ielās

Rīgā sola risināt stabiņu dēļ apgrūtināto «neatliekamās palīdzības» nokļūšanu pie slimniekiem

Turpmāk izmaiņas Rīgas ielu infrastruktūrā dome pirms darbiem pārrunās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (NMPD). Par to vienojās domes un dienesta vadība. Mediķi norādījušas uz vairākām vietām Rīgā, kur pēc stabiņu uzstādīšanas adresēm piekļūt ir grūtāk. Risinājumus meklēs domes Satiksmes departaments.

Par stabiņiem un citām izmaiņām Rīgas ielās uz domi runāt bija uzaicināta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule. Viņa norādīja, ka dienests veicis brigāžu aptauju, lai saprastu vietas, kur pēc stabiņu izlikšanas piebraukt ir grūti.

“Mums ir atsevišķas vietas, par kurām mēs pašlaik veiksim papildu izpēti, lai vienotos par to, vai konkrētajās vietās ir jāpamaina risinājums,” pastāstīja Cipule.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka dienests turpmāk tiks aicināts uz Satiksmes departamenta sapulcēm, kurās izmaiņas ielu infrastruktūrā un remontdarbus departaments pārrunā ar policiju un ugunsdzēsējiem. “Mēs vienojāmies, ka ir problēmpunkti, kurus ekspertu līmenī varētu pārskatīt, bet tad lai eksperti šos punktus skatās un lemj, kādas tur varētu būt izmaiņas. Mēs katrā ziņā esam atvērti [sarunai],” pauda Ķirsis.

Kā vienu no problemātiskajām ielām NMPD šoferi nosaukuši Bruņinieku ielu, kur ielas abās pusēs izveidotas velojoslas, un viena no tām norobežota ar stabiņiem.

LTV novēroja, ka, piemēram, “Gaso” avārijas dienesta mašīnai stabiņu apbraukšana problēmas nesagādā. Taču situācija var būt cita, ja ielā ir intensīva satiksme. Vicemērs Vilnis Ķirsis uzsvēra, ka dienesti vajadzības gadījumā stabiņiem drīkst arī braukt pāri.

Organizācijas “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Oto Ozols uzskata, ka jaunās velojoslas operatīvajiem dienestiem pat palīdz, jo tās var izmantot, lai apbrauktu autosatiksmi. Šādu piemēru Ozols nofilmējis Bruņinieku ielas posmā, kur velojosla norobežota ar atdures barjerām.

“Iepriekš tur bija autostāvvietas, un to vietu nevarēja izmantot. Velojosla rada apstākļus, ka operatīvais transports ne tikai tajā virzienā, kur brauc auto, var izbraukt, bet, ja viņiem ļoti vajag, viņi pat pretējā virzienā var izbraukt to ielu,” sacīja Ozols.

NMPD vadītāja Liene Cipule pastāstīja, ka, iespējams, vajadzīgas izmaiņas šoferu instruktāžā, lai brigādes saprastu, kā jaunos satiksmes drošības risinājumus apbraukt. Viņa uzskata, ka vairumā vietu šoferi infrastruktūrai spēs adaptēties.

“Mums ir vajadzīgs laiks, jo, iespējams, tas, ka varbūt nebija gatavība šīm pārmaiņām, bija iemesls tam, ka bija negatīvas emocijas. Bet no visām pusēm ir vēlme rēķināties ar šo situāciju,” piebilda Cipule.

Kā piemēru vietai, kur infrastruktūra gan būtu jāmaina, Cipule minēja izbraukšanu no 1. slimnīcas Bruņinieku iela, kur arī izvietoti stabiņi.

KONTEKSTS:

Šovasar daudzviet Rīgas ielu malās uzstādīti stabiņi, kas paredzēti satiksmes mierināšanai. Tas gan radījis problēmas operatīvajiem dienestiem. Piemēram, NMPD brigādes spiestas arvien biežāk satiksmi apbraukt pa ietvi. Un arī apstāties pie ēkas, kurā ir izsaukums, kļuvis sarežģītāk. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt