Rīga sola piedzīt zaudējumus no korupcijā un izšķērdībā pieķertajiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas dome ir apņēmusies sākt atgūt vairāku gadu garumā no pašvaldības maka aizplūdušo naudu, ko pēc vairākiem korupcijas skandāliem dome sauc par nozagtu. Tā tika konstatēts un solīts Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas sēdē.

Domnieki uzklausīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka vietnieces Inetas Cīrules ziņojumu par problēmjautājumiem Rīgas pašvaldības iestāžu darbā saistībā ar konstatētajiem koruptīvajiem gadījumiem.

Ineta Cīrule: Par domē atklāto izšķērdēšanu
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Cīrule atklāja, ka biroja lietvedībā patlaban ir četri kriminālprocesi un septiņas administratīvo pārkāpumu lietas, kurās iesaistītas domes amatpersonas.

Vieni no biežāk sastopamajiem pārkāpumiem esot fiktīvā nodarbinātība un naudas izšķērdēšana, “finansējuma izšķērdēšana, dažāda inventāra un aprīkojuma izmantošana privātām vajadzībām”, atklāj Cīrule.

Vienā no nodibinājumiem tika konstatēta gan fiktīva nodarbinātība, gan fiktīvu sadarbības līgumu slēgšana, tika apmaksāti dažādi ceļojumi dzīvesbiedriem, radiem, tika pirktas dāvanu kartes sev un radiniekiem un pat apmaksātas dzimšanas dienas svinības un radinieku kāzas, stāstīja Cīrule.

Komisijas vadītāja un Rīgas mēra vietniece Linda Ozola (Jaunā konservatīvā partija) paziņojumā medijiem norādīja, ka, “uzklausot KNAB ziņojumu, esam nonākuši pie trīs galvenajiem slēdzieniem, pie kuriem turpmāk mums būs jāstrādā, būtiski uzlabojot pašvaldības pretkorupcijas sistēmu”.

“Pirmkārt, pašvaldībai jāsāk nodarboties ar aizplūdušo nozagto finanšu līdzekļu atgūšanu. Šobrīd tādas lietas, kurās tiek izsaimniekoti pašvaldības līdzekļi, beidzas ar to, ka vainīgajai amatpersonai tiek uzlikts disciplinārsods, bet finanšu līdzekļi reāli netiek atgūti.

Otrkārt, pašvaldībai ir jāpārskata valsts amatpersonu saraksts, jo šobrīd daudzi pašvaldības darbinieki jau strādā ar tādu informāciju un finanšu līdzekļiem, kas kategorizējas valsts amatpersonas statusam. Treškārt, pašvaldībai jānodrošina efektīvs iekšējās kontroles mehānisms, lai nodrošinātu labas pārvaldības principus Rīgas pašvaldībā, tajā skaitā arī attiecībā uz kapitālsabiedrību darbiniekiem,” uzskaitīja Ozola.

Cīrule informēja, ka KNAB ir izmeklējis 38 krimināllietas, kurās iesaistītas Rīgas pašvaldības struktūrvienību amatpersonas. No minētajiem kriminālprocesiem pēdējo divu gadu laikā (2019.– 2020. gadā) kriminālvajāšanai ir nosūtīti deviņi kriminālprocesi. Šajā laika periodā ir pieņemti arī 13 lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti