Rīgā šogad pabalstos izmaksāts par 40% vairāk nekā pērn; aug arī trūcīgo un maznodrošināto loks

Rīgā un vairākās citās Latvijas Radio aptaujātajās pašvaldībās pieaudzis sociālo pabalstu saņēmēju skaits. Audzis arī trūcīgo un maznodrošināto personu loks.

Rīgā šī gada 11 mēnešos pabalstu kopumā ir saņēmuši vairāk nekā 25 tūkstoši rīdzinieku.

"Sociālā pabalsta saņēmēju skaits ir pieaudzis, salīdzinot šī gada 11 mēnešus ar pagājušā gada 11 mēnešiem, pieaugums ir par 4159 personām. Tik lielu pieaugumu mēs nebijām plānojuši. Nesen bija budžeta grozījumi, un tik pabalstiem piešķirts papildu finansējums," stāstīja Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāve Antuāna Kalvišķe.

Šogad pašvaldība pabalstos iztērējusi jau nepilnus 17 miljonus eiro. Pieaugums ir vairāk nekā 40%, salīdzinot ar pagājušo gadu.

Rīgā šogad pabalstos izmaksāts par 40% vairāk nekā pērn; aug arī trūcīgo un maznodrošināto loks
00:00 / 03:29
Lejuplādēt

Vairāk nekā 14 tūkstoši iedzīvotāju saņēmuši mājokļa pabalstu. Salīdzinot ar pagājušo gadu pieaugums ir 74%.

Audzis arī trūcīgo un maznodrošināto personu loks. Šogad trūcīgā statuss, kaut vienu mēnesi, bija vairāk nekā 16 tūkstošiem iedzīvotāju. Palielinājums ir par teju 5000 personu. Kalvišķe skaidroja, ka iespējamais pieaugums skaidrojams arī ar Ukrainas civiliedzīvotāju ierašanos Rīgā, jo šim statusam pieteikties var arī viņi.

Arī reģionos ir manāms sociālo pabalstu saņēmēju skaita pieaugums. Ludzas novadā šogad mājokļa pabalstu saņēma vairāk nekā 16 tūkstoši iedzīvotāju. Viņiem kopā izmaksāti 376 988 eiro. Taču pirms gada šajā laika periodā pašvaldība mājokļa pabalstam tērēja uz pusi mazāk. Pagājušajā gadā tie bija 181 108 eiro.

"Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad [pabalstu saņēmēju] skaits ir krietni pieaudzis. Redzam, ka gandrīz divkāršs pieaugums. Es domāju, ka noteikti šie skaitļi būtu vēl lielāki, ja nebūtu energoresursu atbalsta no valsts puses. Saņemot rēķinus par centralizēto siltuma apgādi, tur arī tiek piemēroti atvieglojumi iedzīvotājiem," stāstīja Ludzas novada pašvaldības sociālā dienesta vadītāja Lilita Gorbunova-Kozlova.

Šogad 798 Ludzas iedzīvotāji saņēmuši apkures pabalstu, savukārt pērn šajā laika periodā pabalstu saņēma 156 cilvēki. Tikpat ievērojams pieaugums vērojums pašvaldības izmaksās šim pabalstam. Pērn par novembri tie bija 7102 eiro, bet šogad tajā pašā laika periodā tie ir 52 416 eiro.

Arī Dienvidkurzemes novadā pabalstu saņēmēju skaits pieaudzis, bet naudas tam pietiks.

"Mūsu dienestā ir pieaudzis pabalstu saņēmēju skaits, it sevišķi tas attiecas uz mājokļa pabalstu un garantētā minimālā ienākumu pabalstu saņēmēju loku. Palielinājies ir arī to iedzīvotāju skaits, kuri kārto trūcīgas personas vai mājsaimniecības statusu. Skatoties uz pēdējiem mēnešiem, tad vidēji pieaudzis trūcīgas personas skaits par 50 cilvēkiem mēnesī," stāstīja Dienvidkurzemes novada Sociālā dienesta vadītāja Elīna Pirtniece-Niķele.

Dienvidkurzemē pabalstu izmaksai šogad paredzēti bija divi miljoni eiro. Sociālā dienesta vadītāja norādīja, ka izmaksāto pabalstu apmērs summā iekļausies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti