Rīga šogad labiekārtos vairākas atpūtas vietas pilsētas apkaimēs

Rīgas dome šogad dažādiem labiekārtojumiem plāno atvēlēt vismaz piecus miljonus eiro. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu šogad lielāku uzmanību veltīs apkaimēm, kur patīkamākas plāno padarīt atpūtas vietas.

Rīga šogad labiekārtos vairākas atpūtas vietas pilsētas apkaimēs
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

Pēdējo gadu laikā Rīgā varēja pamanīt dažādus labiekārtojumus, piemēram, pagājušā gada vasarā Aleksandra Čaka un Marijas ielā parādījās koki un krūmi, pie kuriem novietoja soliņus, velonovietnes un atkritumu tvertnes. Līdzīgi labiekārtoja arī citas pilsētas ielas. Savukārt pirms nepilniem trim gadiem Tērbatas ielu uz mēnesi padarīja par gājēju ielu.

Kādus labiekārtojumus pilsētas iedzīvotāji vēlas redzēt šogad, to Latvijas Radio jautāja Rīgas ielās:

Sintija: "Noteikti, lai atstāj tos kokus, lai rūpējas par vecajiem kokiem un stāda jaunus, iekopj parkus, puķes un dārzus, lai rīdziniekiem ir patīkami uzturēties. [Vajag] obligāti bērnu laukumiņus."

Ģirts: "Ar tām atkritumu tvertnēm varētu būt problēma, ka dažbrīd ir ar kaut kādu mazu nieku, kas tev rokās stāv, un tu ej un ej, un ej un pārbaudi savu pacietību."

Anonīmi: "Tur ir viena, un te blakus nav nevienas. Tāpēc labāk būtu daudz miskastu."

Ģirts: "Protams, ir kaut kādas saistības ar ietvēm, kur ir uzbrauktuves un nobrauktuves riteņiem, ratiņiem un tādām lietām."

Iļja: "Ļoti svarīgas ir dažādas instalācijas, piemēram, kādreiz notika "Staro Rīga". Man liekas, tas ir diezgan forši un tas pilsētu padara skaistāku un interesantāku."

Šogad Rīgas dome labiekārtojumiem plāno atvēlēt vismaz piecus miljonus eiro. No tiem 4,5 miljonus eiro iecerēts atvēlēt Ēbelmuižas parkam, kur paredzēts izbūvēt gājēju celiņu. Nordeķu parkā izbūvēs apgaismojumu, bet Čiekurkalnā un Ķengaragā ierīkos skvēru. Labiekārtojumi parādīšoties arī pie Juglas ezera. Savukārt centrā turpinās pārveidot Strēlnieku laukumu un tā apkārtni.

Klāt pie minētā vismaz 600 tūkstošus eiro pašvaldība paredz atvēlēt mazākām ērtībām, piemēram, soliņiem, atkritumu tvertnēm un velonovietnēm, ko uzstādīšot dažādās galvaspilsētas vietās.

"Noteikti gribētu pieminēt Uzvaras parku, kurā arī ir plānotas vērienīgas investīcijas, lai tajā atgrieztu jaunu dzīvību, jaunu dvēseli. Šis gads noteikti izskatās daudz pozitīvāk nekā iepriekšējie divi. Mums ir arī lielākas iespējas pašiem no pašvaldības budžeta finansēt šādas investīcijas," stāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone ("Jaunā Vienotība").

Pilsētas plānus pozitīvi vērtēja apvienībā "Pilsēta cilvēkiem", taču tajā pašā laikā biedrībā pauda nožēlu, ka pilsētā joprojām nav nevienas gājēju ielas.

"Gan Latvijas pilsētās, gan arī Baltijā tās [gājēju ielas] ir un diezgan veiksmīgi strādā. Redzot, kas notiek centrā, ka tas izmirst, ir tukšas veikalu telpas... Cilvēki nevēlas dzīvot tādā vietā, kur ir troksnis un piesārņojums. Nav īpaši daudz variantu pilsētai būt aktīvākai, un daudz plašāk jātaisa dažādi eksperimenti, jāturpina ielas vismaz vasaras laikā slēgt [lai pa tām varētu pārvietoties tikai gājēji]," uzskata organizācijas vadītājs Kārlis Krēķis.

Pašvaldības šī gada plāni un to izmaksas precīzāk būs zināmas nākamajā mēnesī, kad dome apstiprinās šī gada budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti