Pēcpusdiena

Iepazīstina ar pretpirātisma sociālo kampaņu "Nemāni sevi - tu zodz!"

Pēcpusdiena

EP vērtē iespēju atteikties no pārejas uz ziemas un vasaras laiku

Kapseļu ielas bērnunamā darbā pieņemti cilvēki, kuri tur faktiski nav strādājuši

Rīgā sociālajos centros pieņems darbā vairāk aprūpētāju

Valsts sociālās aprūpes centros "Rīga", pārskatot štatu sarakstus, rasta iespēja palielināt aprūpes darbinieku skaitu uz saimnieciskā darba štata vietu rēķina, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”).

Analizējot piecu aprūpes centru štatu sarakstus, ministrija atradusi iespēju 17 štata vietas no saimnieciskā darba pārcelt uz aprūpes darbu, kā arī

samazināt darbinieku skaitu par 15 štata vietām, šo finansējumu novirzot aprūpes darbinieku atalgojumam.

“Aprūpes darbinieki bija algoti par minimālo algu, apstākļi nebija pietiekami, nebija apmācība. Pašlaik tiek veikta apmācība, piesaistot nevalstiskās organizācijas. Tiek sniegta arī psiholoģiskā palīdzība,” sacīja Reirs.

Viņaprāt, tehniskā personāla skaits bijis “uzpūsts”. Ministrs iepriekš arī paziņoja par aizdomām, ka Kapseļu ielas bērnunamā algoti fiktīvi darbinieki.

Bēdīgu slavu Kapseļu ielas bērnunams iemantoja pērn novembrī pēc Latvijas Radio un „Aizliegtā paņēmiena” kopīgi īstenotā žurnālistikas eksperimenta „Zīdaiņu aukle”. Izgaismotās problēmas tika skaidrotas ar nepietiekamu aprūpes darbinieku skaitu, kā arī grūtībām atrast piemērotus aprūpētājus tika minēts zemais atalgojums - 400 eiro mēnešalga pirms nodokļu nomaksas.

Noslēdzoties disciplinārlietas pārbaudēm, decembrī amatu zaudēja iepriekšējā filiāles „Rīga” direktore Marija Ziņina.

Bet pret visus aprūpes centrus Rīgā uzraugošo direktori Inesi Pauderi kopumā rosinātas trīs disciplinārlietas, un viņai izteikti divi rājieni. Paudere vienu no šiem sodiem pārsūdzējusi tiesā. Nu trešajā lietā konstatēti būtiski saimnieciski pārkāpumi. Viņa atbrīvota no amata saistībā ar šiem pārkāpumiem un paralēli notiekošo kriminālprocesu, kurā izmeklē Pauderes iespējamu ļaunprātīgu bērnu aizbildnes tiesību izmantošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti