Dienas ziņas

Apstājusies SPA būvniecība Rēzeknē

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Būvdarbu dēļ slēdz satiksmi un pārceļ pieturas

Rīgā slēdz pārvadu tuneļus Prāgas un Dzirnavu ielā; cilvēki lielākoties ir saprotoši

Turpinot "Rail Baltica" būvniecību, no pirmdienas, 6. jūnija, Rīgā uz divām nedēļām ir slēgti pārvadu tuneļi, kas atrodas Dzirnavu un Prāgas ielā. Būtiskas izmaiņas ir sabiedriskā transporta maršrutos. Par spīti satiksmes ierobežojumiem Latvijas Radio novēroja, ka sabiedrība pret izmaiņām lielākoties ir saprotoša.

Rīgā slēdz pārvadu tuneļus Prāgas un Dzirnavu ielā; cilvēki lielākoties ir saprotoši
00:00 / 03:36
Lejuplādēt

Zem dzelzceļa pārvada Prāgas ielā novietots "Rīgas satiksmes" avārijas dienesta pacēlājs, no kura darbinieki demontē tramvaja vadus. Blakus spēkratam uzstādītas ceļa zīmes, kas norāda, ka braukt caur tuneli ir aizliegts. Lai tas būtu saprotams arī gājējiem un velosipēdistiem, uz pārvada no abām pusēm ir uzrakstīts, ka tunelis transportlīdzekļiem ir slēgts līdz 19. jūnijam, savukārt gājējiem – līdz šai ceturtdienai. Gan no Centrāltirgus, gan Vecrīgas puses tunelis ir norobežots. Uz žoga ir shēma, kas parāda, ka Centrāltirgū var nokļūt ejot pa 13. janvāra un Gogoļa ielu. Savukārt uz starptautisko autoostu – pa 13. janvāra un Maskavas ielu. Taču tam par spīti gājēju plūsma zem pārvada ir nepārtraukta. Vienubrīd cilvēki atraduši spraugu un rindā viens aiz otra iet gar tuneļa malu. Atnākot pēc kāda laika, Latvijas Radio novēroja, ka žoga izkārtojums ir mainījies un cilvēkiem pavērusies jau plašāka eja.

Uz divām nedēļām visa veida pārvietošanās slēgta tunelī Dzirnavu ielā posmā starp Satekles un Turgeņeva ielu. Tas nozīmē, ka tuvāko laiku nebūs pieejamas arī izejas uz Centrālās dzelzceļa stacijas peroniem.

"Rail Baltica" būvniecība būtiski ietekmējusi sabiedriskā transporta kustību. Piemēram, ir slēgta tramvaja pietura Centrāltirgū pie kanāla. Izmaiņas ir visos tramvaja maršrutos, izņemot 11., virknē autobusu, dažu ekspresbusu un arī 13. trolejbusa maršrutā.

Taču neatkarīgi no ierobežojumiem pie abiem tuneļiem uzrunātie cilvēki ir saprotoši, atzīmējot arī "Rīgas satiksmes" pārraugu, kas slēgtajā pieturā "Prāgas iela" norāda, kur atrodas tuvākā pietura.

Anonīma iedzīvotāja: "Es svētdien braucu uz baznīcu, tāpēc jautāju, kur būs un kā. Bet katru dienu man nevajag [braukt]."
Latvijas Radio: "Vai jums grūtības sagādā, ka tas ir slēgts?"
Iedzīvotāja: "Nē, jo mēs te nedzīvojam."
 
Vladislavs: "Man nokļūt otrā pusē grūtības nesagādā. Braukšu pa Lāčplēša ielu."
 
Anonīma iedzīvotāja: "Tas ir ļoti neērti. Ne izbraukt, ne ko citu izdarīt – šausmīgi."
 
Oļegs: "Ierobežojumi mani īpaši neietekmē. Bet, ja skatās kopumā, tad viņi varēja cilvēkiem sataisīt ērtāk. Jo tagad uz tām ielām ir sastrēgumi."
 
Anonīma iedzīvotāja: "Pie tā jārēķinās, ka visu nevar dabūt reizē – vilcienu un satiksmi. Celtniecība ir celtniecība."

Latvijas Radio novēroja, ka pie abiem tuneļiem kopumā viss ir mierīgi – atbildīgie jau sāk veikt demontāžas darbus, bet citi satiksmes dalībnieki ierobežojumiem pielāgojas. To apliecina arī "Rīgas satiksmes" pārstāvji. Turpina uzņēmuma pārraugs vārdā Juris, kurš šodien pieturā "Prāgas iela" palīdzējis cilvēkiem noorientēties: "Mēs informējam, ka pieturvieta ir slēgta. Palīdzam un izskaidrojam, kur ir jāiet – uz kādu tramvaju vajag." Vaicāts, vai bijušas kādas nesaprašanas vai neapmierinātība no cilvēkiem, viņš norāda: "It kā viss kārtībā. Visu bijām informējuši. Viss notiek. Viss kārtībā. Cilvēki, protams, ir pieraduši pie vienas pieturvietas. Kad ir kaut kādas izmaiņas – bišķiņ ir, kā ir. Bet viss kārtībā. Viss notiek. Pasažieru pieturā nav. Viss ir labi."

Abus dzelzceļa pārvadus būvnieki plāno demontēt pilnībā un uzcelt no jauna. Lai nepārtrauktu vilcienu kustību, tagadējos darbos iecerēts nojaukt pusi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti