Dienas ziņas

«PNB Bankas» maksātnespēju tiesa vēl nesāk izskatīt

Dienas ziņas

Latvijas muzejpedagogi tiekas «Nedarbnīcā» Latgalē

Rīgā skolu remontdarbus sola pabeigt laikā

Rīgā skolu remontdarbus sola pabeigt laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vasara ir laiks, kad skolās intensīvi notiek remontdarbi. Arī Rīga nav izņēmums. Šogad remontē un labiekārto 50 skolas un 44 bērnudārzus par gandrīz 11 miljoniem eiro. Visur darbus līdz pirmdienai, 2. septembrim, gan vēl nepabeigs, bet tas neērtības neradīšot.

Pilsētas mērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) solīja, ka “nebūs nevienas skolas, kur aizkavēsies vai būs mācību procesa sākšana ar neērtībām skolēniem vai skolotājiem”.

“Ir dažas skolas, kur remontdarbus mēs turpinām. Tas skar teritorijas labiekārtošanu. Tas skar žogu uzstādīšanu. Tas skar teritorijas apgaismojumu, fasādes siltināšanu,” sacīja Burovs.

Šogad pilnībā atjaunota Friča Brīvzemnieka pamatskola Āgenskalnā, bet visilgākos darbus prognozē 84. vidusskolā, kur aktu zāles remontu pabeigs 1. oktobrī.

Par remontdarbiem lielāka aktualitāte šogad būšot pāreja uz lielāku latviešu valodas īpatsvaru mācību procesā. Tas skars bērnudārzus, skolas. Un to nevajadzētu sasteigt, uzskata domnieki.

"Šeit ir jāiet soli pa solim un vēl gan Izglītības likums, gan Vispārējās izglītības likums skaidri un gaiši pasaka, ka vecākam ir tiesības pieprasīt programmas mazākumtautību valodā. Tātad, cienījamie, mainiet likumu!" sacīja Rīgas domes Izglītības komitejas vadītāja Eiženija Aldermane ("Gods kalpot Rīgai").

Tāpat domnieku kritiku izpelnījusies izglītības ministres iecere, iespējams, vairs neapmaksāt sākumskolas bērnu brīvpusdienas.

Tas galvaspilsētai izmaksātu ap sešiem miljoniem eiro gadā. Šogad par 40 eiro cels arī pedagogu algas, taču nepareizs esot uzstādījums, ka pretī nepieciešamas reformas.

"Jā. Mēs optimizāciju veicam un turpināsim to veikt, bet nekādā gadījumā es nepieņemu, ka optimizācija ir par katru cenu. Par katru cenu ir jāslēdz šī skola, lai mēs dabūtu kaut kādu finansējumu. Šeit ir jāredz, pirmkārt, loģika, cik tas ir loģiski? Otrkārt, kā tas var nekaitēt bērnu interesēm?" sprieda Aldermane.

Prioritāte pašvaldībai šogad būšot pirmsskolas audzinātāju algu palielināšana, jo pašvaldībā uzskata, ka bērnudārzu audzinātāji līdz šim neesot pietiekami novērtēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti