Rīgā sieviešu patversmē Eiženijas ielā noteikta karantīna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Rīgas patversmes sieviešu nodaļā Eiženijas ielā 1E pieaudzis ar Covid-19 saslimušo skaits un ar veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par”) rīkojumu noteikts karantīnas režīms, liecina publikācija “Latvijas Vēstnesī”.

Rīgas patversmes sieviešu nodaļā 12 klientiem un vienam darbiniekam tika laboratoriski apstiprināta Covid-19 diagnoze. 

Rīkojumā norādīts, ka karantīnas režīms noteikts, ņemot vērā patversmes darbības specifiku, nenoturīgu klientu plūsmu, viņu piederību sociālā riska grupai un ar to saistītiem turpmākiem infekcijas izplatīšanas riskiem sabiedrībā.

Līdz ar to patversmē neuzņems nevienu jaunu klientu, izņemot tos, kuri no 17. aprīļa līdz 12. maijam ir pametuši patversmi. Klientam, kas tajā atrodas kopš 5. maija, aizliegts atstāt patversmi. Izņēmums gan ir īpaša atļauja, kas pamatota ar pašizolācijas perioda beigām.

Pametot patversmi patvaļīgi, personu aizturēs un patversmē nogādās piespiedu kārtā policijas darbinieks. Policija patversmē nodrošinās apsardzi.

Savukārt patversmes darbiniekiem, uz kuriem neattiecas pašizolācija dzīvesvietā un kuri turpina strādāt, jāizmanto atbilstoši individuāli aizsardzības līdzekļi. Patversmē arī aizliegts ierasties trešajām personām, izņemot ārkārtas dienestiem, atkritumu izvedējiem un pārtikas piegādātājiem.

Patversmē jānodrošina divu metru distance starp personām. Tāpat paredzēts novērot klientu veselības stāvokli un nodrošināt iespēju sazināties ar ārstējošo ārstu telefoniski.

KONTEKSTS:

Maija vidū inficēšanās ar Covid-19 tika konstatēta sieviešu patversmes iemītniecēm Eiženijas ielā Rīgā. Viņām gan slimība norit bez simptomiem, un inficētās ir izolētas no pārējām patversmes iemītniecēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti