4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Remonta laikā izgāž sienu uz kaimiņu dzīvokli

Rīgā remonta laikā izgāž sienu uz kaimiņu dzīvokli

Rīgā remonta laikā kādā dzīvoklī izgāzta dzelzsbetona siena uz kaimiņu dzīvokli. Tā saimniece lielo putekļu un trokšņa dēļ bijusi spiesta pārcelties uz dzīvi citviet. Amatpersonas uz notikušo reaģējušas visai kūtri, un nav skaidrs, kurš cietušajiem atlīdzinās zaudējumus.

Remonts vienmēr sagādā zināmas neērtības, tomēr šoreiz situācija ir pavisam absurda, jo no remonta būtiski cietuši  kaimiņi - ir pazudusi siena starp abiem dzīvokļiem.

"Atnācu mājās, konstatēju, ka viss ir pieputināts. Dzirdēju aiz stāvvada durvīm troksni, attaisīju vaļā, un tur jau bija izlauzta dzelzsbetona siena, kas atdalīja blakus dzīvokli," tādu savu dzīvokli ieraudzījusi Gunita un iemūžinājusi to video.

Gunita stāsta, ka sākusi protestēt pret kaimiņu aktivitātēm - sazvanījusi kaimiņu dzīvokļa īpašnieci, kura esot apgalvojusi, ka viss esot saskaņots ar būvvaldi. "Tā ir viņu siena un dara, ko grib. Taisa vieglo  remontu," sarunu ar kaimiņieni atminas Gunita.

Pašlaik sienas vietā ir tikai putuplasta loksnes, un līdz pēdējam sīkumam var dzirdēt, kas notiek kaimiņu dzīvoklī.

Tomēr vislielākās neērtības sagādā remontdarbu putekļi, kas netraucēti nonāk Gunitas dzīvoklī, tāpēc viņa ar ģimeni ir spiesta mitināties citur, jo šādos apstākļos nav iespējams dzīvot - ne gulēt, ne pagatavot ēdienu.

"Šeit uzturēties nav iespējams. Viss pieputināts, pilnīgi kaklā spiežas visi tie putekļi. Troksnis ir briesmīgs, jo te sienas nav, visi tie remontdarbi ir dzirdami," teica Gunita, kura arī izsaukusi policiju, kas "arī negribīgi atbrauca".

Filmēšanas laikā Gunitas dzīvoklī ieradās vīri no namu pārvaldes, kuri arī bijuši izbrīnīti par situāciju. LTV raidījumam sazinoties ar kaimiņu dzīvokļa saimnieci pa telefonu, konstruktīva saruna nenotika. Sieviete krievu valodā liek saprast, ka tieši LTV raidījums, nevis viņa var iekulties nepatikšanās ar tiesu darbiem.

Tikmēr Gunita ir izbrīnīta par atbildīgo dienestu darbību - pēc tam, kad viņa iesniegusi iesniegumu būvvaldē, tās darbiniece esot pateikusi, ka jēgas rakstīt šādu iesniegumu neesot, jo tāpat to neviens nelasīšot.

"Tad sapratu, ka lieta nopietnāka. Aprunājos ar speciālistiem - viņi ieteica, ka tas nav tik vienkārši. Tā nav viņas siena, tā ir īpašumu atdalošā ugunsdroša dzelzsbetona siena," teica Gunita.

Beigu beigās tomēr panākta tikšanās ar būvinspektoru, bet skaidrības - nekādas. "Saruna bija tāda, ka mēneša laikā būs juristu noformēta atbilde, un līdz tam jūs varat īrēt viesnīcu," pārrunāto atstāsta Gunita.

Rīgas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka raidījumā stāstīja, ka šajā gadījumā būvniecības dokumentācija ir saskaņota būvvaldē.

Taču arhitekts, visticamāk, ir pieļāvis "nebūtisku kļūdu", neparedzot plānā vienas nenesošās starpsienas demontāžu.

Tātad šādas sienas demontāža tiek pieļauta, lai varētu tikt pie stāvvadiem. Tomēr izlauztās sienas vietā nekādā gadījumā nedrīkst palikt putuplasta siena. 

"Kaimiņiem savstarpēji būs jāvienojas, vai viņi nodalīs šo īpašumu ar jaunas starpsienas izbūvi vai putuplasts tiks likvidēts," piebilda Žūka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti