Rīgā pulcējas vairāk nekā 400 pasaules viedokļu līderi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Ceturtdien atklāts „World Trends Forum”, kura laikā Rīgā pulcēsies pasaules intelektuāļu un ekonomistu elite, lai diskutētu par globālām nākotnes attīstības tendencēm. Foruma patronese ir Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Foruma atklāšanas preses konferencē viņa uzsvēra, cik nozīmīgi ir tas, ka šāds forums notiek ne vien citur Eiropā, bet arī Latvijā, Rīgā.

„World Trends Forum” laikā notiks 9 sesijas, kas aptvers plašu problēmu loku. Foruma dalībnieki apspriedīs gan nākotnes attīstības perspektīvas rietumu un austrumu virzienos, gan ekonomisko un sociālo attīstību, arī tādus jautājumus kā nākotnes enerģija, ilgtspējīga pilsētu attīstība, intelektuālais īpašums un bizness digitālajā vidē. Tāpat īpaša uzmanība tiks pievērsta veselības un labklājības, kā arī zinātnes attīstības jautājumiem.

Kopumā dalībai forumā ir reģistrējušies gandrīz 450 cilvēku, kā arī 60 mediju pārstāvji – gan Latvijas, gan ārvalstu.

„Globalizēta ekonomika tiek raksturota ar neparedzētiem paātrinātas izaugsmes un ekspansijas cikliem, kam seko aizvien dziļākas attīstības palēnināšanās, dažkārt, pat negatīvas izaugsmes periodi. Dažādu pasaules reģionu atkarība vienam no otra, sarežģī katra atsevišķa reģiona iespējas pilnībā kontrolēt situāciju. Līdz šim labākais līdzeklis pret šādu negatīvu cikliskumu bija sadarbības apjomu kāpināšana, reģionu interešu kopība un savstarpēja papildināšana, kā arī stabilitāte, miers reģionā un tehnoloģiskās inovācijas,” uzsvēra Vaira Vīķe - Freiberga, pasaules līderu alianses „Madrides klubs” prezidente.

Futurologs un biznesa konsultants Patriks Diksons pauda prieku par iespēju uzstāties Rīgā:

„Esmu gandarīts, ka man ir iespēja ņemt dalību šajā forumā, esmu arī biežs viesis Baltijas valstīs. Man arī prieks, ka varēšu šeit runāt par nākotni, kas neapšaubāmi ir atkarīga no tā, kā mēs dalāmies savās zināšanās, kas ir šī foruma būtība. Ja runājam par nākotni, tad lielākoties to ietekmē mūsu emocijas un kaislības. Tieši emocijas, mūsu attieksme, nevis konkrēti notikumi virza pasauli un maina cilvēkus. Ja mēs vēlamies mainīt nākotni - Latvijas, pasaules, tehnoloģiju, politikas - mums jāizprot emocijas. Neviens cilvēks, protams, negribētu, lai viņa galvā tiktu ievietota mikroshēma, kas atvieglotu darbu vai komunikāciju. Tas norāda, ka nākotne netiek saistīta ar tehnoloģijām un inovācijām, kas varētu atvieglot mūsu ikdienu, bet cilvēciskām emocijām un kaislībām. Ja mēs aizmirsīsim par emocionālo pusi, tad pieļausim kļūdas gan politikā, gan biznesā.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti