Dienas ziņas

Kijivai uzdāvinātie autobusi devušies ceļā

Dienas ziņas

Demonstrē dronu iespējas integrēties kopīgā gaisa telpā

Rīgā pulcējas mācību uzņēmumi no Eiropas

Rīgā pulcējas 9 valstu skolēni ar saviem mācību uzņēmumiem

Rīgā pulcējās mācību uzņēmumus dibinājušie skolēni no deviņām valstīm, rādot izgatavotos produktus un aizstāvot savus biznesa plānus. Organizatori norāda, ka katrs desmitais mācību uzņēmums pārvēršas īstā uzņēmējdarbībā.

Latvija, Igaunija, Šveice, Nīderlande un vēl citas valstis pārstāvētas mācību uzņēmumu festivālā. Katrs no dalībniekiem rakstījis biznesa plānu, veicis tirgus izpēti, veidojis mārketinga kampaņu un pats galvenais – realizējis savu ideju.

Mācību uzņēmumu vidū ir veiksmes stāsti. Pirms četriem gadiem kā mācību uzņēmums bija “RocketGrip”, viņi piedāvāja nūju lentes. Pāris gadus vēlāk viņu produktu izmantoja atpazīstami sportisti, tostarp Nacionālajā hokeja līgā.

Arī Rīgā daži jaunie uzņēmēji atklāja, ka izdevies jau ko nopelnīt.

Pārvēršot pudeļu korķus dekoros, turētājos un citos sadzīves priekšmetos, Vincenta biznesa plāns ir ar 900 eiro plusa zīmi. “Mēs varam izveidot jebko. Mēs sākām ar Ziemassvētku rotājumiem, tad Lieldienu. Tagad veidojam priekšmetus restorāniem, piemēram, traukus vīna dzesēšanai,” pastāstīja skolēns no Austrijas.

Festivālā pārstāvēti arī vairāki Latvijas skolēnu mācību uzņēmumi. Viens no tiem guvis pieredzi, mēģinot savam produktam iegūt atzinumu, ka tas ir medicīnisks produkts. “Mūsu produkts ir dabai draudzīgi plāksteri. Ar dabīgām saistvielām. Rasas krēsliņš un kumelīte, un kliņģerīte. Mūsu produkts darbojas tā, ka šīs dabiskās vielas ļauj asinīm sarecēt, brūce ir dezinficēta un brūce ātrāk dzīst. Mums ir pašreiz process ar Zāļu valsts aģentūru, lai dabūtu sertifikātu mūsu produktam. Tas tomēr ir ilgs process,” skaidroja Sandis no Valmieras.

Par dabas draudzīgumu domājuši vairums. Igaunijas studenti veido džinsu jakas. Izmests netiek nekas. No atgriezumiem tiek veidotas mazas somas un grāmatzīmes.

“Mēs esam no Igaunijas. Mēs izmantojam lietotas džinsu jakas un uz tām uzliekam savu dizainu. Krāsainu dizainu. Galvenā mērķa grupa ir jaunieši, kā mēs noskaidrojām, veicot tirgus izpēti. Iespēja doties uz Latviju mums ir lieliska, jo šodien varam trenēt tirgošanās spējas angļu valodā. Esam iepazinuši ļoti daudz jaunu cilvēku. Esam iepazinušies ar cilvēkiem no piecām valstīm,” pastāstīja Eduards no Igaunijas.

Iespēju iepazīties ar citiem un gūt priekšstatu par reāla uzņēmuma darbību uzsvēra arī organizatori. “Veido komandas, sadala, kurš komandā būs atbildīgs par mārketingu, finansēšanu un, protams, ražošanu. Viņi ir izgājuši cauri gan statūtu rakstīšanai, gan līgumu slēgšanām, gan darba līgumu un CV attiecību sakārtošanai,” pastāstīja “Junior Achievement Latvia ” vadītājs Jānis Krievāns.

Pašlaik skolēnu mācību uzņēmumus dibina 260 Latvijas skolās, un esot iecere uzņēmumu dibināšanu iekļaut visu skolu mācību programmās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt