Panorāma

Atbalstu Ukrainai pauž no Liepājas līdz pat Daugavpilij

Panorāma

Panorāma

Pretī Krievijas vēstniecībai – sagrauts krievu tanks

Rīgā pretī Krievijas vēstniecībai apskatāms Ukrainā iznīcināts okupantu tanks

"Tas ir beigts tanks!" Tā prātīgi secina mazie rīdzinieki, aplūkojot Kronvalda parkā, tieši pretī Krievijas vēstniecībai izstādīto kaujās iznīcināto agresorvalsts tanku "T-72B", kura nāves pļauja ir beigusies.

"Tas ir tāds spilgts pierādījums, ka Krievija ar savu tehniku neko nepanāks," saka Madara.

"Es redzu, ka tur ir ložmetējs... Bet tas ir beigts tanks," piebilst viņas dēls Madars.

Tanks iznīcināts kaujās Bučas reģionā pērn, 22. martā. Ukraina lēš, ka gada laikā iznīcināti 3400 Krievijas tanki.

Šis tanks ir eksponāts no Ukrainas Militārās vēstures muzeja, kura izstādi tagad uzņem Latvijas Kara muzejs. Iznīcinātais tanks būs apskatāms līdz 26. martam.

Tāpat Kronvalda parkā piektdien, 24. februārī, dienā, kad pirms gada sākās plaša mēroga Krievijas iebrukums Ukrainā, Latvijas iedzīvotāji, paužot atbalstu ukraiņiem,  darināja ierakumu sveces. Tās sildīs gan bērnus mājās, kur nav siltuma un elektrības, gan karavīrus ierakumos.  

Arī Lietuvā apskatei izliek iznīcinātu Krievijas tanku

Arī citviet Eiropā izstādīti Ukrainā iznīcinātie agresorvalsts tanki. Arī kaimiņvalstī Lietuvā.

Viļņas Katedrāles laukumā apskatei izstādīts iznīcināts Krievijas tanks "T72-B". Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks sacīja, ka nav prieka redzēt sapostītu Krievijas tehniku Lietuvas galvaspilsētā, taču norādīja, ka tas ir Ukrainas žests valstīm, kuras turpina sniegt tai atbalstu.

"Pirms gada Rietumu sabiedrībās un politiskajās aprindās valdīja uzskats, ka Ukraina karu zaudēs dažu dienu laikā. Dažās valstīs, pamatojoties uz šo pieņēmumu, tika veikti militārie un izlūkošanas novērtējumi. Bet, kā visi zina, tas tā nenotika," uzsvēra Arvīds Anušausks.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti