Rīgā prasība vakcinēties pret Covid-19 var sagādāt problēmas 17 bērnudārzos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas bērnudārzos pret Covid-19 nav vakcinēti un neplāno to darīt aptuveni 300 darbinieki, un būtiskas problēmas tas var sagādāt 17 pirmsskolas izglītības iestāžu darbam, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Iveta Ratinīka ("Latvijas attīstībai").

Intervija ar Rīgas domes deputāti Ivetu Ratinīku
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Rīgas dome vasarā iztērēja 1,2 miljonus eiro vakcinēšanās motivēšanas programmai izglītības iestādēm, taču, neraugoties uz šo programmu, joprojām ir liela daļa izglītības darbinieku, kas nav vakcinēti pret Covid-19. “Ja godīgi, bail pat iedomāties, kas būtu bijis, ja atsevišķas programmas, tiešas kontaktēšanās ar skolām un pārliecināšanas nebūtu bijis,” atzina Ratinīka.

Satraucošākā situācija ir pirmsskolas izglītības iestādēs. Dati līdz piektdienai, 8. oktobrim, liecina, ka

Rīgā bērnudārzos 9% no darbinieku kopskaita nav uzsākuši vakcināciju vai vispār negrasās vakcinēties pret Covid-19.

Šādu darbinieku ir nedaudz vairāk nekā 300, un tie ir gan pedagogi, gan pedagogu palīgi.

No 149 bērnudārziem būtiskas problēmas ir 17, kur nevakcinēto darbinieku skaits ir pietiekami liels, lai ietekmētu izglītības iestādes darbību. Dažos bērnudārzos arī to vadītāji esot izteikti vakcinācijas skeptiķi.

Rīgas domes uzdevums tagad ir nodrošināt, lai šie bērnudārzi nepārtrauc darbu. Dažos varētu saīsināt darba laiku vai mainīt darba organizāciju, pārstrukturējot darbiniekus. Vienlaikus neviena no šīm izglītības iestādēm nav paziņojusi, ka plāno darbu pārtraukt pilnībā.

Tikmēr skolās 6% jeb aptuveni 300 darbinieku ir tādi, kam vakcinēšanās situācija nav sakārtota.

Domes Izglītības departaments rīko dažādas sapulces un individuālas pārrunas ar skolām. Ja situācija nemainīsies, nāksies darbinieku pienākumus pārstrukturēt, jo darbinieku trūkst.

Atalgojums nav tik vilinošs, lai tas būtu motivators vakcinēties pret Covid-19, atzina domes deputāte.

Patlaban 10% no visām klašu grupām Rīgā mācās attālināti. Ratinīka aicināja izglītības darbiniekus būt empātiskiem, saprast kopējo labumu un noticēt zinātnei.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Vienlaikus noteikti ierobežojumi ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Tostarp uzsvars likts uz darbu attālināti un valsts un pašvaldības iestādēs strādājošajiem pienākumu potēties pret Covid-19. Noteikti arī ierobežojumi tirdzniecībā, pakalpojumos, ēdināšanā, kā arī kultūras jomā.

Savukārt skolas var turpināt darbu klātienē, visiem bērniem valkājot maskas.

Latvijā pret Covid-19 vakcīnas pirmo devu saņēmušo Latvijas iedzīvotāju īpatsvars pārsniedzis 50% robežu. Vakcinācijas kursu pabeiguši 876 523 cilvēki, kas ir 46,57% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti