Rīta Panorāma

Operatīvie dienesti aicina: «Nestājies ceļā. Palīdzi tiem, kas palīdz!»

Rīta Panorāma

Briselē pulcējas ES līderi

Noteikto drošības normu ievērošana Covid-19 pandēmijas laikā. Saruna ar Andreju Aronovu

Rīgā policija saņem ziņojumus par mājas ballītēm; divos gadījumos ballētāji sodīti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kopš stingrāku noteikumu ieviešanas Covid-19 mazināšanai Rīgas pašvaldības policija (RPP) saņēmusi vairākus ziņojumus par mājas ballītēm, kurās pārkāpj pulcēšanās ierobežojumus, un divos gadījumos ballētāji sodīti, intervijā LTV raidījumā ”Rīta Panorāma” pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs.

Konstatēti 617 gadījumi, kad Covid-19 ierobežojumi netika ievēroti objektos. Aptuveni 500 gadījumos konstatēta sejas maskas nevalkāšana sabiedriskajā transportā, vēl 500 – citās sabiedrisko pakalpojumu vietās.

Sākotnēji – ārkārtējās situācijas sākumā – pirmajiem 200 pārkāpējiem sodus nepiemēroja un tikai izskaidroja situāciju. Nākamajam tūkstotim pārkāpēju jau tika izteikti brīdinājumi un piemēroti sodi līdz 100 eiro.

Pārkāpumus konstatē ne tikai pati pašvaldības policija, bet ziņo arī iedzīvotāji. Daļa ziņo par pārkāpumiem sabiedrisko pakalpojumu objektos, citi ziņo arī par privātiem pasākumiem mājoklī, pārkāpjot pulcēšanās ierobežojumus.

“Priecē tas, ka sabiedrībai tomēr ir pozitīva izpratne,” piebilda Aronovs.

Pagājušajā nedēļā nogalē šādi izsaukumi uz mājas ballītēm bija četri, no kuriem divos gadījumos apstiprinājās informācija un ballētāji tika sodīti. “Vienā gadījumā mums bija sodītas persona ar 10 eiro naudas sodu un personas saprata un uzreiz izklīda. Otrā gadījumā – 50 eiro [sods] bija piemērots visiem četriem ballētājiem,” pastāstīja Aronovs.

Attiecībā uz ierobežojumiem veikalos RPP pagājušajās brīvdienās veica kontrolpirkumus, bet pārkāpumi netika atklāti. Vienlaikus redzama problēma, ka mazāki veikali mēdz tirgot preces pēc plkst.22.

Pašlaik Rīgas pašvaldības policijai resursu pietiek, lai uzraudzītu situāciju, apliecināja Aronovs.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, kuras laikā ir stingrāki ierobežojumi. Par spīti tam saslimstība ar Covid-19 nebeidza pieaugt.

Valdība 1. decembrī lēma pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 11. janvārim. Ierobežojumi ir tikpat stingri kā pavasarī – jāievēro “2+2”  princips. Tas nozīmē, ka tikties drīkst tikai divi cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot divu metru distanci.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti