Panorāma

Panorāma

Panorāma

NATO un Krievija nevienojas par kodolraķešu līgumu

Rīgā pietauvojies ASV karakuģis

Rīgā pietauvojies ASV kara kuģis «USS Porter»

“Brīvības čempioni” - ar šādu moto dienestu veic ASV kara flotes kuģis “USS Porter”, kas šonedēļ piestājis Rīgas ostā. Karakuģis “USS Porter” pasaules jūrās kuģo jau vairāk nekā 20 gadus. Šajā laikā tas ne reizi vien piedalījies dažādās militārās operācijās. Latvijā gan tas ieradies draudzības vizītē – apliecināt partneru atbalstu drošības stiprināšanai reģionā.

Par spīti cienījamam vecumam “USS Porter” aprīkots ar modernu bruņojumu, kas regulāri tiek atjaunināts. Vizuāli iespaidīgākais ierocis ir piecu collu lielgabals, ko var izmantot gan pretgaisa aizsardzībai, gan cīņai ar citiem kuģiem pat 10 jūras jūdžu attālumā. Kaujās ar tuvākiem mērķiem tiek izmantots “Phalanx” 20mm ložmetējs, kas var izšaut 4500 lādiņu minūtē.

154 metrus garais kuģis spēj palaist arī torpēdas un pat ballistiskās raķetes, tas aprīkots ar helikopteru nosēšanās laukumu un modernu radaru sistēmu, kas pārredz teritoriju 250 jūdžu rādiusā. Četru dzinēju dzīts, “USS Porter” spēj attīstīt 30 mezglu jeb 56 kilometru stundā ātrumu. Viena no pēdējām militārajām operācijām šim kuģim bija 2017. gadā aprīlī, kad tas raidīja “Tomahawk” raķetes pret mērķiem Sīrijā, reaģējot uz ķīmisko ieroču lietošanu. Pirms tam “USS Porter” piedalījes atbalsta misijās Irākā un Afganistānā, kā arī cīnījies pret pirātiem Somālijas ūdeņos.

Šī kuģa bāzes osta kopš 2015. gada ir Rotas karabāze Spānijā, no kurienes tas regulāri dodas patruļās Vidusjūrā un Baltijas jūrā. Pašlaik tas ar 320 cilvēku apkalpi ieradies Rīgā.

Kuģa “USS Porter” komandieris Kreigs Trents stāsta, ka vizītes mērķis ir veicināt un stiprināt saites starp mūsu valstīm – ASV un Latviju. "Mēs esam sabiedrotie NATO ietvaros un kopīgi strādājam, lai veicinātu stabilitāti, drošību un attīstību šajā reģionā," pauda Trents. Vizītes laikā “USS Porter” komanda tikusies ar Latvijas Jūras spēku pārstāvjiem, lai apmainītos ar pieredzi un iepazīstinātu mūsu militāristus ar savu ekipējumu. Rīt kuģis turpinās patruļu, dodoties uz Dānijas krastiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti