Rīgā piemin komunistiskā genocīda upurus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Pieminot komunistiskā genocīda upurus, piektdien, 14. jūnijā, Rīgā notiks vairāki piemiņas pasākumi un koncerti dievnamos.

Fonds „Sibīrijas bērni” šodien Rīgas Latviešu biedrības namā rīko konferenci „1941. gada 14. jūnija piemiņai”, kas veltīta uz Sibīriju aizvestajiem Latvijas bērniem. „Tad mēs iesim pie Bārenītes pieminekļa Pils laukumā, vēlāk Okupācijas muzejā būs filmas „Bērnības zeme Sibīrija” pirmizrāde, kas vakarā būs LTV 1. kanālā. Pēcpusdienā Sv.Jāņa baznīcā būs koncerts „Aizvestajiem” – ļoti skaista programma, Radio koris, solisti. Visa diena būs piepildīta. Cilvēkiem būs iespēja aiziet, atcerēties, satikt savus likteņa biedrus,” stāsta fonda vadītāja un filmas režisore Dzintra Geka.

Koncertā „Aizvestajiem” dziedās Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un muzicēs solisti – ģitārists Kaspars Zemītis, kontrabasists Jānis Stafeckis, vijolnieks Indulis Ciniņš un dziedātājs Renārs Kaupers. Ieeja ir bez maksas.

No plkst. 11.00 Okupācijas muzejā notiks Latvijas Pasta pastmarkas „Litenei – 70” pirmās dienas zīmogošana.

Plkst. 11.00 atceres brīdis būs pie dzelzceļa stacijas „Šķirotava”, kuru vadīs Rīgas Latgales priekšpilsētas politiski represēto biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Pūriņš. Pasākumā piedalīsies politiski represētās personas un Rīgas pašvaldības darbinieki. Atceres brīdī muzicēs Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas skolas vokālais ansamblis vadītājas Ingas Krastiņas vadībā, kā arī mūzikas skolas kokles spēles pedagoģe Linda Kūla.

Plkst. 13.00 pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgā Goda sardzes maiņa, kā arī ziedu nolikšanas ceremonija, kurā, godinot komunistiskā genocīda upurus, piedalīsies Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Prezidija locekļi un Saeimas deputāti.

1941. gada 14. jūnija deportāciju atceres pasākums plkst. 15.00 notiks arī Torņakalnā pie dzelzceļa stacijas, kurā piedalīsies valsts un pašvaldības amatpersonas, Latvijas Politiski represēto apvienības un Latvijas Nacionālo karavīru biedrības pārstāvji. Pasākumā dziedās koris „Līgo”.

Pulksten 19 Sv. Pētera baznīcā notiks Latviešu mūzikas koncerts, kurā muzicēs Profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, koris „Sonore”, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, solisti – Sonora Vaice, Ingus Pētersons un čellists Ēriks Kiršfelds. Koncertā līdzās Jēkaba Mediņa liriski-episkai „Leģendai”, Anitras Tumševicas „Saules mūzikai” un miniatūrai „Zvaigzne” programmā ir iekļautas divas vokāli-instrumentālas kantātes no latviešu klasiskās mūzikas pūra lādes: Jurjānu Andreja „Tēvijai” un Jāzepa Vītola „Ziemeļblāzma”.

Bet Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja nolēmusi piešķirt līdzfinansējumu viena tūkstoša latu apmērā, lai Komunistiskā terora upuru atbalsta un palīdzības fonds „Sibīrijas bērni” varētu izgatavot un uzstādīt piemiņas plāksnes 1941. un 1949. gada deportāciju vietās Magadanas un Krasnojarskas apgabalā. Līdzekļi tiks piešķirti no rezerves izglītības, kultūras un sporta pasākumu atbalstam.

Magadanas un Krasnojarskas apgabalā iecerēts uzstādīt četras piemiņas plāksnes ar uzrakstu „Mūžīga piemiņa Latvijas bērniem deportāciju upuriem 1941 – 1949” latviešu, krievu un angļu valodā.

Fonds „Sibīrijas bērni” ir dibināts 2001. gadā ar mērķi apzināt cilvēkus, kuri kā bērni tika izsūtīti uz Sibīriju. Ar fonda gādību ir izdota grāmata „Sibīrijas bērni” divos sējumos latviešu un angļu valodā, katru gadu fonds veido jaunu dokumentālo filmu par 1941. un 1949. gada deportācijām, kuras tiek demonstrētas Latvijas Televīzijā, kultūras centros un skolās. Tāpat katru gadu fonds rīko ekspedīcijas uz deportāciju vietām un uzstāda piemiņas zīmes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti