4. studija

Ceturtā studija

4. studija

Ceturtā studija

Ja invalīdu stāvvieta ir aizņemta, vai mašīnu bez maksas drīkst novietot līdzās?

Rīgā pie CSDD invalīdu auto stāvvietā saņem formāli pamatotu, bet ētiski diskutablu sodu

Rīgā, pie Ceļu satiksmes drošības direkcijas, automašīnai ar invalīdu stāvvietas izmantošanas karti piemērots 30 eiro sods, jo invalīdu autostāvvieta bija aizņemta un par blakus esošās “City park” stāvvietas izmantošanu nebija samaksāts. Satiksmes drošības eksperts atzīst, ka formāli sods ir pamatots, tomēr situācija būtu jāvērtē pēc būtības un pēc ētikas aspektiem.

Uldis Vanags stāstīja, ka šī gada augustā atbrauca uz Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) nokārtot formalitātes ar savu klientu, kurš ir 2. grupas invalīds, bet autostāvvieta, kas ir paredzēta invalīdiem, bija aizņemta, tāpēc auto novietots blakus stāvvietā, kur ir “CityPark” stāvvieta.

Tur automašīnai ir uzlikts 30 eiro sods par to, ka nav samaksāts par stāvvietu, par spīti tam, ka logā ir invalīdu stāvvietas izmantošanas karte.

Uldis sprieda, ka Rīgas pašvaldības teritorijā visās stāvvietās, ja invalīdu stāvvieta ir aizņemta, blakus stāvvietā drīkst novietot automašīnu bez maksas.

SIA “Cityparks Latvija” savukārt skaidroja, ka šie noteikumi neattiecas uz privātajām teritorijām un arī autostāvvietas pie CSDD lietošanas noteikumos šādi izņēmumi nav paredzēti.

Rīgas pilsētas būvvaldē skaidroja, ka autostāvvietās, kas neatrodas pie tirdzniecības centriem vai daudzdzīvokļu namiem, nav pienākums nodrošināt invalīdiem paredzētās vietas.

Tāpēc SIA “Cityparks Latvija” uzsver – sods ir piemērots pamatoti un netiks anulēts.

Satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis savukārt sprieda, ka jebkādu sankciju piemērošana tomēr būtu jāizvērtē pēc būtības. Viņaprāt, šajā gadījumā “ir ļoti objektīvs pamatojums tam, ka šī automašīna tika nolikta it kā invalīdiem neparedzētajā vietā”.

“Var uzlikt šo sodu, bet loģiski būtu uzņēmumam pēc tam pārskatīt šo jautājumu. [..] Jā, formāli, juridiski mašīna stāvēja ne tajā vietā, bet… Tas ir ētikas jautājums,” sacīja  Irbītis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt