Rīga pauž gatavību apkures sezonai; sāks pieslēgt oktobra sākumā

Rīga turpinās sadarbību ar pilnsabiedrību “Siltumserviss Rīga” par spīti pērnā gada neveiksmēm, kad oktobra beigās vairākos desmitos daudzdzīvokļu ēku uzņēmums nespēja laikus nodrošināt apkures pieslēgšanu. Apkures pieslēgšanu sāks oktobra sākumā.

Rīga pauž gatavību apkures sezonai; sāks pieslēgt oktobra sākumā
00:00 / 03:47
Lejuplādēt

Rīgā apkuri pakāpeniski sāks pieslēgs no oktobra sākuma, informēja "Rīgas siltuma" pārstāvji. Ja dzīvojamās ēkas iemītnieku vairākums vienojas, tad apkuri viņu namam var pieslēgt arī ātrāk, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Pērn apkures sākumā bija daudz iedzīvotāju sūdzību par pilnsabiedrības „Siltumserviss Rīga” darbu. Nu uzņēmuma valdes loceklis Tengizs Adamjancs norādīja, ka vasarā veikti siltummezglu remontdarbi, problemātiskākās dzīvojamās mājas aprīkotas ar automātiskajām datu nolasīšanas un regulēšanas iekārtām. Tāpat uzņēmums esot izveidojis siltummezglu reģistru un īpašu kvalitātes nodaļu.

“Ar pilnu apziņu var apgalvot, ka šo apkures sezonu sāksim bez sarežģījumiem,” medijiem solīja Adamjancs.

Arī "Rīgas siltums" jaunajai apkures sezonai esot gatavs gan tehniski, gan finansiāli. „Rīgas siltuma” valdes loceklis Uģis Osis uzsvēra, ka ir veiktas visas nepieciešamās hidrauliskās pārbaudes, pabeigti pilnīgi visi plānotie remontdarbi gan siltumtīklos, gan siltumcentrālēs, kā arī noslēgti līgumi par kurināmā piegādi.

Uz to paziņojumā medijiem norādīja arī Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai"): "Kā man apliecināja uzņēmuma „Siltumserviss Rīga” pārstāvis, tad šogad ir veikta virkne darbu, lai apkures sezona iesāktos bez kavējumiem un par to rūpēsies arī atbildīgie darbinieki. Arī  „Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotajās mājās ir veiktas investīcijas, lai sagatavotos gaidāmajai apkures sezonai."

Savukārt uzņēmums “Rīgas siltums” norādīja, ka no šī gada par neapmaksātajiem siltuma rēķiniem sāks piemērot soda sankcijas, tāpēc aicināja par siltumu norēķināties laikus. Pašlaik zināms, ka

par siltumu laikus nenorēķinās 2% pakalpojuma saņēmēju.

Savukārt pašvaldības SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” informēja, ka pirms šīs apkures sezonas kopējais parādu apjoms ir aptuveni 11 miljoni eiro. Iepriekšējos gados tie bija 15 - 16 miljoni eiro.

KONTEKSTS:

Iedzīvotāju parāds pagājušās apkures sezona beigās bija 15,78 miljoni eiro. No šā gada 1. augusta līdz 2021. gada 31. jūlijam Rīgā par siltumenerģiju ir jāmaksā 51,9 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 16,9% vairāk nekā iepriekš, savukārt pēc tam tarifs samazināsies līdz 49,99 eiro par MWh. Regulators sola to pārskatīt un, iespējams, samazināt ievērojami ātrāk.

Pagājusī apkures sezona sākās ar ķibelēm, kad daļai rīdzinieku apkuri kādu laiku nebija iespējams pieslēgt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti