Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pirmie atvieglojumi pret Covid-19 vakcinētajiem

Hosteļi zem kontroles lupas

Rīgā pārtrauc vairāku nelegālu hosteļu darbību; reidi turpināsies

Pēc traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā, pilsētas būvvalde un pašvaldības policija reidā atklāja vēl vairākus šādas nelegālas izmitināšanas vietas un likusi tās slēgt. Šoreiz lēmuma ievērošanu uzraudzīs pašvaldības policija, tikmēr reidi turpināsies, jo būvvaldei ir informācija par vismaz deviņiem nelegāliem hosteļiem.

ĪSUMĀ:

  • Pēc traģiskā ugunsgrēka nelegālajā hostelī Rīgas būvvalde un policija devās reidā.
  • Atklāti vairāki šādi nelegāli hosteļi.
  • Ierosinātas administratīvās lietas, īpašniekiem uzdots izlikt no telpām īrniekus.
  • To, vai hosteļi neatsāks darbu, uzraudzīs pašvaldības policija.
  • Īrniekiem, kuriem nav kur palikt, palīdzēs Rīgas Sociālais dienests.
  • Reidus turpinās, būvvaldei ir ziņas par vismaz 9 nelegāliem hosteļiem.

Kriminālprocesā par traģisko ugunsgrēku nelegālajā hostelī Rīgā, Merķeļa ielā 8, Valsts policija lūgs tiesu piemērot stingrāko drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policija šajā lietā veikusi kratīšanas trešdien aizturēto trīs personu dzīvesvietās un darbavietās. Kratīšanās izņemti dokumenti un datu nesēji. Tāpat policija kriminālprocesā nopratinājusi vairākus desmitus cilvēku.

Viens no aizturētajiem ir jurists, bijušais Rīgas Juridiskās augstskolas studentu asociācijas prezidents Andrejs Gailis.

Patlaban policija izmeklē dažādas versijas.

Tikmēr pašvaldības atbildīgie dienesti sākuši apsekot vietas, kur nelegāli izmitināti viesi. Tādas vietas tika atklātas trijos dzīvokļos ēkā Marijas ielā 1, dzīvoklī Martas ielā 9, ēkā Nometņu ielā 62D un ēkā Slokas ielā 28.

Pirmās vietas, kuras policija un būveksperti apmeklēja, bija divi nelegāli hosteļi Marijas ielā. Šī nelegālā hosteļa īpašnieku policija aizturējusi jau trešdien. Uz vietas palicis tikai viens īrnieks, kuram citur vairs nav kur palikt.

“Specvienība “Alfa” bija, nodokļu inspekcija bija,” par dienestu apmeklējumiem stāstīja īrnieks Roberts.

Puisis tur īrējot gultasvietu jau divus mēnešus, bet īres līguma viņam nav.

“Skaidrā naudā maksāju, bez līguma,” stāstīja Roberts. Cilvēks, kuram viņš maksāja, uz vietas vairs neesot, “vakar bija aizvests”.

Puisis apgalvoja, ka neatceras vārdu dzīvokļa saimniekam, kuram maksājis īres naudu. Taču pēc oficiālajām datu bāzēm, abi apsekotie Marijas ielas dzīvokļi pieder tām pašām personām, kurām Merķeļa ielā nodegušais hostelis – trešdien aizturētajam uzņēmējam Andrejam Gailim un SIA “Hotels and Apartaments”.

Tagad gan Robertam nāksies meklēt citu pajumti. Policija deva puisim dažas stundas laika savākt mantas.

Būvvalde objektā izvietoja plakātus, ka to ekspluatēt nedrīkst.

Turpat kaimiņu kāpņu telpā ir vēl viens dzīvoklis, kas pieder autoskolas “Vanags” īpašniekam Dainim Uzuliņam. Viņa vadītā autoskola atrodas šajā pašā ēkā, bet dzīvoklī ierīkots nelegāls hostelis “Hostel Marija”.

Uz vietas policija un būvvalde sastapa vairākus iemītniekus – Ukrainas un Indijas pilsoņus. Indiešu istabā atradās arī marihuānas iepakojums, pēc iemītnieka teiktā, “kādi septiņi, astoņi grami”.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, bet pašvaldības iestādes turpināja dzīvokļa apsekošanu. Skaidrs ir viens – arī šī hosteļa iemītniekiem būs jāmeklē jaunas mājas.

“Visos trīs gadījumos mēs konstatējām neatbilstošu ekspluatāciju neatbilstoši paredzētajai funkcijai,” informēja Rīgas pilsētas būvinspekcijas priekšnieka vietniece Aija Meļņikova.

“Tos varēja izmantot kā dzīvokļus, taču šodien apsekojot secinājām, ka izvietotas gultas, ierīkots hostelis cilvēku izmitināšanai,” sacīja Meļņikova.

Būvvalde uzdeva pārtraukt ekspluatāciju neatbilstoši funkcijai, ierosināta administratīvā lieta un īpašniekiem uzdots izlikt no telpām īrniekus.

To, lai šis lēmums tiktu ievērots un nelegālais hostelis neatsāktu darbu drīz pēc būvvaldes aiziešanas, tagad uzraudzīs pašvaldības policija.

Savukārt no telpām izliktajiem īrniekiem, kuriem, iespējams, nav citu vietu, kur Rīgā palikt, palīdzību sniegšot Rīgas domes Sociālais dienests.

Šādi reidi tiks turpināti. Pašlaik būvvaldei ir informācija par vismaz deviņiem nelegāliem hosteļiem, bet, ievācot papildu faktus, šis skaits varētu arī pieaugt.   

KONTEKSTS:

Ugunsgrēkā nelikumīgā hostelī Merķeļa ielā 8 gāja bojā astoņi cilvēki. Glābēji evakuēja 24 cilvēkus. No tiem slimnīcā vidēji smagā stāvoklī nogādāti seši cietušie. 

Ēkā dega sestā jeb pēdējā stāva gaitenis un tam blakus esošās dzīvojamās telpas. Tāpat liesmas pārņēma jumta konstrukcijas un siltināšanas materiālus.

Traģēdija notikusi ēkā Merķeļa ielā 8. Pēc publiski pieejamās informācijas, tajā atrodas hostelis "Japanese Style Centrum". Kopumā namā atrodas virkne telpu, ko izmanto dažādi uzņēmumi.

Aģentūra LETA vēstīja, ka vēl pirms traģiskā ugunsgrēka izmitināšanas vietā atrasts miris cilvēks. Kā iespējamais nāves iemesls ir apreibinošu vielu pārdozēšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt