Rīgā pabeigts Sarkandaugavas pārvads; satiksmi cer atklāt martā 

Galvaspilsētā vairāku desmitu miljonu vērtais Sarkandaugavas pārvads pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte ir pabeigts, bet satiksme pār to joprojām nav atklāta. Rīgas dome nosaukusi jau kārtējo termiņu, kad mašīnas varēs braukt, šoreiz cerot pārvadu satiksmei atklāt martā. Paredzams, ka kombinācijā ar topošo Austrumu maģistrāli pilsētas centrs būs atslogots no kravas mašīnām un tranzīta braucējiem. 

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") Latvijas Radio apstiprināja, ka Sarkandaugavas pārvads ir pabeigts, tomēr pilnīgu pārliecību par to, ka pārvads satiksmei tiktu atklāts martā, vicemēra sacītajā nevarēja saklausīt.

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis par Sarkandaugavas pārvadu
00:00 / 04:33
Lejuplādēt

Ķirsis norādīja: “Tilts ir pabeigts. Tā problēma ir tāda, ka bija vienošanās ar būvnieku, un tas ir labas gribas žests no viņu puses, ka tiltu [būvnieks] jau atļautu lietot starpposmā starp tilta pabeigšanu un nodošanu ekspluatācijā. Tiltu, kad pabeidz, tad vēl ir laiks, kamēr tiek veikti dažādi uzmērījumi, tiem tiek saņemti atzinumi no komunikāciju turētājiem, un tad tiltu var oficiāli lietot, tad tas tiek pārņemts pasūtītāja rīcībā. Diemžēl būvniekam apdrošinātājs īsti nebija gatavs izsniegt polisi, jo tā situācija ir tāda, ja gadījumā šajā starpposmā notiktu uz tilta kāds nelaimes gadījums, kā rezultātā tilts tiktu bojāts, pēc būtības tas būtu vēl būvnieka pārziņā un viņam ar savu naudu tas viss būtu jānovērš. (..) Diemžēl tā situācija nesanāca.

Tad jāpieturas pie parastās likumdošanas kārtības – tiltu var lietot tikai pēc tam, kad tas tiek nodots ekspluatācijā. [Satiksmes atklāšana] Tas ir atkarīgs tai skaitā no būvnieka, jo tas ir viņa pienākums savākt visu to dokumentu klāstu, tas varētu būt ap to laiku [martu].

Rīgā pabeigts Sarkandaugavas pārvads; satiksmi cer atklāt martā 
00:00 / 03:46
Lejuplādēt

Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība") Latvijas Radio apstiprināja, ka Sarkandaugavas pārvads ir pabeigts.

Ievērojamā cenu kāpuma laikā Rīgā vērienīgais satiksmes pārvads, kas Sarkandaugavā savieno Viestura prospektu ar Tvaika ielu, ir izgaismots. Vietām deg arī elektroniskās ceļa zīmes. Kā novēroja Latvijas Radio, elektrību šeit tērē regulāri. Saistībā ar pašu tiltu šķiet, ka viss ir gatavs, pat būvdarbu žogs ap to ir noņemts, bet satiksme tā arī nav atklāta. 

Gandrīz puskilometru garo un teju 46 miljonus eiro vērto tiltu pār dzelzceļa līniju Rīga–Skulte sākotnēji bija plānots atklāt pērn maija beigās, bet grūtības radīja, piemēram, komunikāciju tīklu novietojums, ko vajadzēja pārplānot, tāpēc darbus paredzēja pabeigt līdz vasaras beigām. Taču plānus izmainīja karš Ukrainā, kas izraisīja ļoti lielas problēmas ar būvmateriālu pieejamību. Tāpēc satiksmi plānoja palaist novembrī uz valsts svētkiem, bet arī trešā cerība aizgāja secen. Īsi pirms atklāšanas iedzīvotāji norādīja uz problēmām vienā no izbrauktuvēm Viestura prospekta pusē, kur tā jau esot pagarināta. 

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Olafs Pulks ("Jaunā Vienotība") apgalvoja, ka tagad pārvads satiksmei ir drošs: "Process ir [Rīgas pilsētas] būvvaldē. Notiek pieņemšana ekspluatācijā, un mēs ceram, ja viss noritēs raiti, tad martā objekts varētu tikt pieņemts ekspluatācijā, tad arī atklāsim."

Pēdējo darbu laikā piefiksētas vēl dažas nepilnības, ko novērsīs, līdzko to ļaus laikapstākļi, atzina Pulks, uzsverot, ka tās visdrīzāk tilta atklāšanu neietekmēs.

"Apmēram 80 tūkstošu [eiro] vērtībā šie darbi, kas vēl jāveic gan ar apzaļumošanu, gan arī dažās vietās ar segumu, tur var būt uzlabojumi ārpus trases," atzīmēja Pulks.

Skaidrojot, kāpēc diennakts tumšajā laikā uz pārvada regulāri deg gaisma, Pulks norādīja: ""Rīgas gaisma" testē un pārbauda, vai viss ir kārtībā. Es nedomāju, ka tas deg regulāri. Droši vien [ir] kaut kādi normatīvi, kā tas tiek darīts."

Latvijas Radio uzrunātie autovadītāji par to sacīja:

"Nu, žēl, ka tas tā notiek. Es saprotu, ka nauda ir ieguldīta liela, uzcelts ir. Bet, ja tur kaut kas nav pareizs, tad varbūt labāk ir līdz galam izdarīt pareizi, lai nerastos pēc tam liekas problēmas."

"Mēs katru dienu braucam šeit uz darbu un gaidām, kad būs vaļā."

"Kad būs gatavs, tad būs gatavs. Nav jau neko mainījis man līdz šim tas, ka nav bijis. Būs atvērts, tad brauksim."

"Ik pa laikam domājam, kāpēc nav atvērts. Viss it kā gatavs, bet tajā pašā laikā nav iespējams braukt."

"Protams, sagādā grūtības. Nevajadzēja slēgt satiksmi Sarkandaugavas pārvadā [iespējams, domāts Brasas tilts]. Pabeidziet vienu un tad slēdziet satiksmi, jo tieši sanāk, ka smagais transports pa Duntes ielu uz Sarkandaugavu nevar braukt, pa Tvaika ielu, tā ir katastrofa."

Savukārt uz Latvijas Radio jautājumu, kā pārvada atklāšana mainīs cilvēku ikdienas pārvietošanos, uzrunātie rīdzinieki sacīja:

"Ar vieglo transportu nē, bet darba izteiksmē tas būtu daudz ērtāk."

"Noteikti izmantošu, jo man iznāk tajā virzienā braukt."

"Brauktu noteikti. Vai nu pa vienu [Sarkandaugavas dzelzceļa pārbrauktuve] vai nu pa otru [pārvads], jo tad sanāk, ka pārbrauktuve nebūtu noslogota. Minūtes 15 vēlāk varētu izbraukt no mājām."

Sarkandaugavā vēl plānots uzbūvēt pārvadu uz Kundziņsalu un savienojumu ar to. Tādējādi kombinācijā ar topošo Austrumu maģistrāli pilsētas centrs būs atslogots no kravas mašīnām, kas dodas uz ostu. Papildus tam izmaiņas būs arī Tvaika ielas un Ganību dambja krustojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti