Rīgā notiks barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi

Svētdien, 20.janvārī, Rīgā norisināsies barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi. Vairākos no tiem piedalīsies Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pusdesmitos no rīta Rīgas otrajos Meža kapos notiks ziedu nolikšanas ceremonija. Stundu vēlāk Doma laukumā iededzinās piemiņai veltīto ugunskuru.

Bet pulksten 12 Māris Kučinskis piedalīsies ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietās Bastejkalnā.

Savukārt pēcpusdien Rīgas Domā notiks barikāžu aizstāvju atcerei veltītais koncerts „Sirds ticēt grib”. Plašāk par koncertu stāsta komponists un pasākuma koncerta autors Jānis Lūsēns:

Jānis Lūsēns par koncertu "Sirds ticēt grib"Zane Mače

  “Katram cilvēkam barikāžu laiks ir personīga lieta. Ieskaitot arī paša būšanu tajā laikā un tos pārdzīvojumus, kas katru sagaidīja. Skatoties dziļākā kontekstā, droši vien katram ir savi vēsturiski notikumi Latvijas brīvības sakarā. Tāpēc, manuprāt, šis koncerts ir jāveido ļoti personisks. Un tādu es esmu veidojis. Šī gada koncerta akcents ir dziesmas, kas daudziem asociējas ar atmodas laiku. Koncertā skanēs triju komponistu dziesmas – manas, Mārtiņa Brauna un Imanta Kalniņa. Koncertā tiks lasīta arī dzeja.

  Var teikt – tā būs muzikāli literāra kompozīcija, kuras pamatā nebūs tik skaļi patriotiski akcenti, bet gan tā būs vērsta uz katra cilvēka personīgi intīmo pārdzīvojumu sakarā ar barikāžu piemiņu.”

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti