Kultūras ziņas

«Zarbugans» Rīgas Ritmos

Kultūras ziņas

Mūzikas nama „Daile" atklāšana

Vai Latvijai ir beidzies 1.pasaules karš?

Rīgā notiek starptautisks forums par Pirmo pasaules karu

Kinoteātrī „Splendid Palace" dienas garumā noritēs starptautisks forums "Pagrieziena punkts - pirms un pēc Pirmā pasaules kara, vēsture un mūsdienas. Latvija un Eiropa". Nākamgad apritēs tieši 100 gadi kopš Pirmā pasaules kara sākuma.

Kas radīja karu, kas radīja sabrukumu tai uzplaukuma eiforijai, kura pirms Pirmā pasaules kara bija vērojama ekonomikā, kultūrā, zinātnes sasniegumos? Uz šiem un citiem jautājumiem konferencē centīsies atbildēt Latvijas un ārvalstu zinātnieki, mākslas kritiķi, vēsturnieki, kā arī politologi.

„Visa konference ir sadalīta vairākās paneļdiskusijās. Viena paneļdiskusija aplūkos notikumus, kas mainīja vēstures gaitu, ko aizsāka Pirmais pasaules karš. Otrais paneļdiskusiju cikls runās par Pirmo pasaules karu kā simbolu otrajai dzīvei un tādu fenomenu kā cepelīnu kultūru un likteni Rīgā un Eiropā. Un trešajā paneļdisksuijas ciklā runās par Pirmo pasaules karu kā post scriptum – kādas lielās pārmaiņas Eiropā un pasaules kartē, valstu attiecībās un cilvēku prātos aizsāka Pirmais pasaules karš," stāsta nodibinājuma "Rīga 2014" pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Viss forums ir bez maksas, un aicināts ikviens interesents.

Foruma noslēgumā būs 1931.gadā uzņemtā Riharda Osvalda melnbaltā melnbaltā filma ar nosaukumu „1914.gads – pasaule pirms bojāejas".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti