Rīgā nama pagalmā soda par nepareizu auto novietošanu

Rīgā, Čaka ielas 113 nama iedzīvotāji kādu rītu bija nepatīkami pārsteigti, ieraugot, ka viņu mašīnām nama pagalmā uzlikti sodi par neatļautu automašīnas novietošanu privātā teritorijā. Iedzīvotāji sašutuši par situāciju.

Vairāki iemītnieki te dzīvo jau kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem un tādu, viņuprāt, nekaunību, no policijas puses neatceras. Nama iedzīvotāji sakās vispār nesaprotam, par ko 30 eiro lielais sods tagad jāmaksā.

 Sākotnēji viņi domāja, ka zemes īpašnieki ir snieguši sūdzības par pagalmā novietotajiem spēkratiem, bet izrādās, ka nē. Protokolā rakstīts, ka auto “nolikts nepareizi pie braucamās daļas”. Iedzīvotāji gan neizpratnē, kāda privātā sētā var būt braucamā daļa.

Rīgas Pašvaldības policijas pārstāve Inese Tīmane skaidro, ka Čaka ielas 113 nama pagalmā policija ieradusies pēc kāda iedzīvotāja izsaukuma. Viņš esot sūdzējies konkrēti par vienu auto, kas regulāri tiekot novietots tā, ka traucē citiem transporta līdzekļiem iekļūt un izkļūt no šī iekšpagalma. Tomēr soda kvīti logā saņēma trīs automašīnu īpašnieki, jo policija konstatējusi, ka vairākas automašīnas bija novietotas ne tuvu brauktuves malai, kā to prasa ceļu satiksmes noteikumi.

Izrādās, ka arī iekšpagalmi ir brauktuves un uz tiem attiecas tādi paši noteikumi. Ja pieņemam, ka arī šis pagalms ir brauktuve, tad -  kur sākās brauktuves mala, kur pēc ceļu satiksmes noteikumiem būtu jānovieto auto? Uz šo jautājumu Rīgas Pašvaldības policijā uzreiz nevar atbildēt un atgādina - ja ir pretenzijas, cilvēki var pārsūdzēt uzlikto sodu 30 dienu laikā, vēršoties ar iesniegumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti