Panorāma

Sasaukta Valsts operatīvā medicīniskā komisija

Panorāma

P.Stradiņa slimnīcā ārkārtas situācija

NMPD: šobrīd uz citām slimnīcām pārvesti 18 pacietni

Rīgā mobilizē visas slimnīcas

Reaģējot uz notikušo sprādzienu Rīgā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, pārējās Rīgas slimnīcās piektdien tiek mobilizēti resursi. Stradiņa slimnīca pacientus pagaidām neuzņem.

Pašlaik tiek mobilizēti visu resursi no Rīgas slimnīcām, lai nodrošinātu neatliekamās palīdzības uzņemšanu un palīdzības sniegšanu pacientiem, Tviterī informē Veselības ministrija.

Lielākā daļa slimnieku, kas evakuēti no 32.korpusa, izvietoti citos slimnīcas korpusos. Taču pacienti, kam nepieciešama intensīva terapija, tiek pārvesti uz citām slimnīcām. Tuvākā slimnīca ir Austrumu slimnīca, kur pacientu skaits tuvākajās dienās varētu pieaugt par 60%, kas ir aptuveni par simt cilvēkiem. No Stradiņa slimnīcas uzņemšanas nodaļas uz Austrumu slimnīcu jau pārvesti astoņi intensīvās terapijas pacienti. Daži pacienti tiek nogādāti arī Jūrmalas slimnīcā. Pacientus uzņēmusi arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS).

„Sākotnēji tika plānots, ka pie mums pārvedīs gan astoņus pieaugušos pacientus, gan četrus jaundzimušos. Šobrīd Bērnu slimnīcā ir pārvesti četri mazuļi, kuri jūtas labi. Mēs palīdzējām slimnīcai ar skābekļa baloniem, lai nodrošinātu viņu pacientus ar skābekli. Ja būs nepieciešamība, jā, protams, mēs atradīsim vietas, kur vēl izvietot pacientus. Protams, Stradiņa slimnīca līdz ar pacientiem brauc ar savu personālu, lai mēs varētu nodrošināt atbilstošu aprūpi visiem pacientiem, kas pie mums tiek atvesti,” stāsta slimnīcas pārstāve Romēna Namniece.

Austrumu slimnīcas vadītāja vietnieks Aleksejs Vešņakovs Latvijas Televīzijai norādīja, ka slimnīcai ir pietiekami liela kapacitāte jaunu pacientu uzņemšanai.  "Neviens jau infarktus un insultus neatceļ, bet mēs tiksim galā. Bez palīdzības neviens nepaliks," viņš sacīja.

Jau ziņots, ka Rīgā Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā piektdienas rītā izcēlās ugunsgrēks, kura dēļ slimnīcā izsludināts ārkārtas stāvoklis. No slimnīcas izglābti 7 cilvēki, evakuēti - 170. Divi cilvēki negadījumā ir cietuši.

Pēc negadījuma Stradiņa slimnīca pārtraukusi plānoto operāciju un konsultāciju sniegšanu. Arī poliklīnikas piektdien nedarbojas.

Tāpat netiek uzņemti neatliekamie slimnieki; pēc tās var vērsties citās Rīgas slimnīcās.

„No 32.korpusa pacienti tika evakuēti uz citām slimnīcas tuvākajām nodaļām, citām ēkām un atrodas drošībā. Smagāk saslimušie pacienti tiek evakuēti uz citām slimnīcām Rīgā," paskaidroja Stradiņa slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Lai noskaidrotu, kur atrodas slimnieki, kas ārstējās Stradiņa slimnīcā, tuvinieki var zvanīt 67069601.

Tāpat pēc negadījuma Stradiņa slimnīcā operatīvie dienesti pulcējušies Valsts operatīvā medicīniskā komisijas ārkārtas sanāksme, lai lemtu par tālāko rīcību. Sanāksmes galvenais jautājums, kādā veidā šodien un turpmākās dienās virzīt pacientus uz citām slimnīcām un cik daudz būs iespējams turpināt ārstēšanu „Stradiņos”.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti