4. studija

4. studija

4. studija

Lauku skolēni labāk ēd importa, ne vietējos bumbierus

Tiesībsargs nemierā ar brīvpusdienu piešķiršanas kārtību Rīgā.

Rīgā mākslas skolās bērni netiek pie brīvpusdienām; Tiesībsargs aicina situāciju labot

Rīgā visām pašvaldības skolu skolēniem līdz 9.klasei ir pieejamas brīvpusdienas, taču bērniem, kuri mācās Kultūras ministrijas pakļautības skolās – mākslas un mūzikas skolās - šādu iespēju nav, kas Tiesībsarga biroja ieskatā ir netaisnīgi, vēstīja LTV raidījums 4.studija.

Pie brīvpusdienām Rīgā netiek tie skolēni, kuri mācās Kultūras ministrijas dibinātās skolās - mākslas skolas, mūzikas skolas, horeogrāfijas skolas.   Tiesībsarga ieskatā šāda situācija nav pareiza.

“Tiesībsarga ieskatā šāda prakse nav taisnīga, nav godīga, jo jābūt vienādai attieksmei pret visiem tiem bērniem, kas ir vienādā situācijā,” sacīja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

“Tās skolas ir ļoti specifiskas, tās tiešām ir talantu attīstībai, un Rīgas dibinātās skolas analogu vai līdzvērtīgu programmu nepiedāvā. Un tātad tā ir vecāku apzināta izvēle izvēlēties Kultūras ministrijas dibināto skolu, lai attīstītu bērna talantus,” skaidroja Tiesībsarga biroja pārstāve.

“Un var tikt liegta vai ierobežota šī iespēja tāpēc, ka jāmaina skola, lai bērns varētu ēst brīvpusdienas,” atzina Grāvere.

Tiesībsargs jau ir vērsies Rīgas domē un aicinājis situāciju mainīt.

“Tiesībsarga viedoklim ir rekomendējoša nozīme, un Rīgas dome nav solījusi labot šo situāciju. Nesen publiskajā telpā parādījās [Rīgas mēra Nila] Ušakova (“Saskaņa”) izteikums, ka šāda iecere ir - no janvāra vai vēlākais no nākamā gada septembra, bet tas bija tādā nenoteiktā formā izteikts,” norādīja Grāvere.

Rīgas dome gan saka, ka no nākamā gada brīvpusdienas varētu būt arī tajās skolās, kur tās šobrīd nav.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti