4. studija

Šokējoši - parastā lauku kapsētā uzdarbojas dārgumu meklētāji...

4. studija

Jo tuvāk Eiropas Parlamenta vēlēšanas, jo vairāk jautājumu...

Kāpēc no luksoforiem pazūd skaņas signāls, kas brīdina neredzīgos?

Rīgā luksoforu skaņas signālu iekārtas pa vienai neatjauno; jāgaida iepirkums vasaras vidū

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgā Brīvības, Matīsa un Miera ielas krustojums vēl pagājušā gada vidū neredzīgiem cilvēkiem bija pieejams, taču tagad skaņas signāli pie luksoforiem vairs nedarbojas. Rīgas domes Satiksmes departaments skaidroja, ka skaņas signāla iekārtas “mūžs” ir 3-5 gadi, bet pa vienai šīs iekārtas neiepērk, jāgaida, kad būs nepieciešamas vairākas. Tagad jaunu iepirkumu sola vasaras vidū, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Brīvības, Matīsa un Miera ielu krustojumā bija luksofors ar skaņas signālu, kas radīja drošību cilvēkiem ar redzes trūkumu. Kopš remontdarbiem aizritējuši jau daudzi mēneši, taču luksofors ar skaņas signālu joprojām nav atjaunots.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola skaidroja, ka skaņas signāls nav pazudis remontdarbu dēļ, bet gan tāpēc, ka šādu signāla kastīšu “mūžs” ir aptuveni 3-5 gadi, “un pagājušajā gadā ir beidzies derīguma termiņš šai kastītei, līdz ar to ir jāveic jauns iepirkums, lai uzstādītu atkārtoti jaunu kastīti, kas informēs vājredzīgos cilvēkus par to, kāds signāls ir konkrētajā krustojumā”.

“Tas ir uzturēšanas darbu ietvaros līgums, līdz ar to tiek sakrāts kaut kāds konkrēts daudzums, un tad tiek veikts kopīgs iepirkums, nevis katrai kastīte atsevišķi, jo skaidrs, ka pa vienai kastītei arī nepārdod, vai arī, ja pārdod, tad dārgāk. Līdz ar to ir paredzēts darba plānā to veikt līdz vasaras vidum,” solīja departamenta pārstāve.

Lai gan mūsdienu sabiedrībā arvien vairāk uzsveram vides pieejamību, Rīgā ir jāgaida, kad skaņas signālu ierīces salūzīs vēl vairākās vietās, lai jaunu varētu uzstādīt šajā krustojumā, noskaidroja “4.studija”.

“Ir jāpamato konkrētais iepirkums. Katru reizi veikt [iepirkumu] pa vienam krustojumam, tas ir gan administrācijas nelietderīga izmantošana, līdz ar to tiek sakrāts konkrēts skaits un tad tiek izsludināts iepirkums,” klāstīja departamenta pārstāve.

Rīgā no 385 luksoforu krustojumiem un regulējamām gājēju pārejām ar skaņas signāliem patlaban ir aprīkotas tikai 50. Bet tiekot plānots, ka ik gadu skaņas signāli tiks uzstādīti aptuveni 10 jaunos objektos.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti