Rīgā «lokdauna» laikā skolēniem pieejamas viedierīces; strādās krīzes centri un zupas virtuves

Covid-19 izplatības dēļ jaunieviesto striktāku ierobežojumu ietekmē arī Rīgas pašvaldības iestādes maina darba organizāciju, informēja Rīgas dome.

Izglītība, kultūra un sports

Rīgas pašvaldības bērnudārzi pakalpojumu nodrošinās klātienē, nepieciešamības gadījumā elastīgi pārkārtojot darba laiku un organizējot darbu dežūrrežīmā. Pašvaldība gan aicina vecākus bērnu uz pirmsskolu nevest, ja ir iespēja mazuli pieskatīt mājās.

Skolas esot gatavas darbam attālināti, nodrošinot izglītību, kā arī pārtikas paku izsniegšanai pēc attālināto mācību atsākšanās. Tuvākajā laikā Izglītības, kultūras un sporta departaments (IKSD) aicinās skolas apzināt situāciju skolēnu ģimenēs saistībā ar tehnoloģiju nodrošinājumu.

Nepieciešamības gadījumā audzēkņiem piešķirs viedierīces, līdzīgi kā tas bija pērn.

Interešu izglītības iestādes un profesionālās ievirzes mūzikas, mākslas un sporta skolās izglītības process tiks nodrošināts attālināti.

Tiks izvērtēta iespēja slēgt visus 25 pie izglītības iestādēm esošos iežogotos sporta un aktīvās atpūtas laukumus, tostarp arī Centra sporta kvartālu.

Izglītības, kultūras un sporta departamenta iestādes sporta bāzes treniņiem varēs izmantot tikai valsts izlašu sportisti (komandu sporta veidos arī junioru izlases no 16 gadu vecuma) un profesionālie sportisti, kuriem ir darba līgumi. Arī departamenta telpas saviem mēģinājumiem varēs izmantot tikai profesionālie kultūras nozares kolektīvi.

Sociālā palīdzība

Rīgas Sociālais dienests turpina sniegt klātienes pakalpojumus klientiem tikai pēc iepriekšēja pieraksta neatliekamā vai krīzes situācijā. Klienti ir aicināti dokumentus sociālajā dienestā iesniegt attālināti arī turpmāk. Rīgas Sociālā dienesta informatīvais tālrunis 67105048.

Aprūpes mājās pakalpojumus nodrošinās pilnā apmērā.

Tāpat arī pašvaldībā darbu turpina brīvprātīgie, kuri palīdz ar pārtikas un citu preču piegādi tiem rīdziniekiem, kuri ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā un kuriem nav tuvinieku atbalsta.

Četras zupas virtuves un 13 siltā ēdiena izsniegšanas vietas Rīgā turpina izsniegt mazturīgajiem rīdziniekiem siltu ēdienu līdzņemšanai savos traukos bez izmaiņām.

Desmit Rīgas pašvaldības līdzfinansētās patversmēs, lai mazinātu saslimstības riskus, cilvēkiem bez dzīvesvietas ir paplašinātas iespējas uzturēties Rīgas patversmēs diennakti, saņemot ēdināšanu trīs reizes dienā. Visās patversmēs tiekot maksimāli izmantoti dezinfekcijas līdzekļi rokām, virsmām un grīdām.

Trīs Rīgas pašvaldības krīzes centri un īslaicīgās uzturēšanās mītne arī turpina darbu bez izmaiņām.

Rīgas pašvaldības trīs sociālās aprūpes centros – “Mezčiems”, “Gaiļezers” un “Stella maris” – uz ārkārtējās situācijas laiku piederīgo tikšanās var notikt ārā (ir iekārtotas lapenes, teltis) un tikai ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem. Aicina tuviniekus sazināties telefoniski vai interneta vietnēs, vajadzības gadījumā sociālā darba speciālisti palīdzēs senioriem izmantot viedierīces. Pienesumus saviem piederīgajiem var atstāt pie dežuranta vai apsarga, norādot klienta vārdu, uzvārdu, istabas numuru. Neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt aprūpes centru sociālā darba speciālistiem.

Plašāka informācija par sociālo atbalstu galvaspilsētā pa bezmaksas tālruni 80005055.

Rīgas pašvaldības policija

Rīgas pašvaldības policija strādās līdzīgi kā iepriekšējās mājsēdes laikā – pastiprināti kontrolēs noteikto ierobežojumu ievērošanu sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās un publiskajā telpā, patrulējot arī naktīs, sadarbosies ar Valsts policiju.

Nepieciešamības gadījumā, virsstundās plānots iesaistīt papildu darbiniekus, lai nodrošinātu pietiekamu policijas klātbūtni pilsētā.

Sabiedriskais transports

Sabiedriskajā transportā tiek atceltas visas Rīgas pašvaldības piešķirtās atlaides braukšanas biļešu iegādei visām pasažieru kategorijām. No 21. oktobra jāiegādājas biļetes par pilnu cenu. Atlaižu atcelšana notiks automātiski, un pasažieri varēs izmantot jau esošos e-talonus (rīdzinieka kartes, skolēna e kartes, personalizētos un nepersonalizētos e-talonus), tajos ielādējot biļetes par pilnu cenu.

Personas ar I vai II invaliditātes grupu; personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti; personas, kas pavada personu ar I invaliditātes grupu, vai personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, neatkarīgi no tā, vai ir vakcinētas vai nav, varēs turpināt sabiedrisko transportu izmantot kā līdz šim.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Vēlāk valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. 

Tomēr nedēļu vēlāk, redzot, ka vīrusa izplatība aug un Latvija ir pirmajā vietā pasaulē Covid-19 izplatības ziņā, vienojās no 21. oktobra līdz 15. novembrim ieviest tā dēvēto "lokdaunu" un mājsēdi. Iecerēts, ka pēc tās ikdienas gaitas plašāk varēs atsākt tā dēvētajā "zaļajā režīmā", proti, ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Tikmēr slimnīcās turpina strauji augt stacionēto skaits, tādēļ pārtraukta plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, izņemot atsevišķus pakalpojumus. Tiek arī meklēta iespēja atvērt papildu gultas Covid-19 slimniekiem un plānota rīcība krīzes scenārijā, kad ar Covid-19 slimniekiem aizņemto gultasvietu skaits sasniegtu 3000. Tādā gadījumā pie slimnīcām paredzēts izvietot moduļa tipa ēkas Covid-19 slimnieku ārstēšanai. Gultas plānots izvērst arī citviet, piemēram, sanatorijās un privātajās medicīnas iestādēs, bet kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem paredzēta hospitāļa izveide.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt