Dienas ziņas

Uzņēmēji iesaistīsies ceļa attīstībā

Dienas ziņas

Izskata lietu par zīdaiņa piekaušanu

Īres parādi dilst lēni

Rīgā lēni dilst apkures parāds - tas aizvien pārsniedz 20 miljonus eiro

Tuvojoties jaunajai apkures sezonai, namu apsaimniekotāji  aprēķina, cik daudz naudas iedzīvotāji palikuši parādā par iepriekšējā ziemā sniegtajiem pakalpojumiem. Tikai Rīgā vien šie parādi sasniedz vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Tas, vai mājai tiks pieslēgts siltums, ja no 100 dzīvokļu iemītniekiem trīs ir palikuši apsaimniekotājam parādā, atkarīgs no namu pārvaldnieka. Ja parādu sedz pārvaldnieks un gaida, kad parādnieks nokārtos savas saistības, tad problēmu nav. Ja nē, tad, ziemai sākoties, iedzīvotāji salst. Lielāko daļu Rīgas apsaimnieko SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) - tas, cik vien spēj, samaksā parādnieku vietā.

"Mēs veicam apmaksu pilnā apmērā, ko mums sagatavo "Rīgas siltums" vai "Rīgas ūdens". Dzīvokļu īpašnieki ir parādā nevis pakalpojumu sniedzējam, bet gan pārvaldniekam. Nedrīkst būt situācija, ka viena dēļ cieš citi dzīvokļu īpašnieki. Apkurei un ūdenim ir jābūt," teica RNP pārstāve Santa Vaļuma.

Taču parādnieki mierā atstāti netiek. Pret tiem, kas neliekas ne zinis mēnešiem, tiek uzsākta tiesvedība. Ar pārējiem tiek slēgti līgumi.

"Ir klienti, kam ziemā grūti norēķināties, piedāvājam viņiem tādu iespēju kā atliktais maksājums. Dzīvokļa īpašnieks var noslēgt līgumu ar pārvaldnieku, ka viņš veic apmaksu par apkuri 50% apmērā, bet atlikušos 50% apmaksā tajos mēnešos, kad apkures nav," piebilda RNP pārstāve.

Tiem, kam pavisam grūti, iespējams maksājumus sadalīt uz pusotru gadu. Taču pierādījies, ka akurātākie maksātāji ir mazturīgākā iedzīvotāju daļa – pensionāri, kuri parādus neiekrāj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt