Rīga lēmumus par konkrētu spēļu zāļu slēgšanu plāno pieņemt vasaras beigās

Rīgas pašvaldība pirmos lēmumus par konkrētu spēļu zāļu slēgšanu plāno pieņemt pēc jaunā pilsētas teritorijas plānojuma apstiprināšanas šā gada vasaras beigās, paziņojumā medijiem informēja Rīgas dome.

Par šādu lēmumu pirmdien, 1. aprīlī, pēc darba sanāksmes par tālāko rīcību saistībā ar iecerēto spēļu zāļu slēgšanu galvaspilsētas apkaimēs plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

“Vasaras vidū vai augustā tiks pieņemts jautais pilsētas teritorijas plānojums, kas nodrošinās tiesisku pamatu jaunu spēļu zāļu atvēršanas aizliegšanai un esošo spēļu zāļu likvidēšanai. Jau tagad Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komiteja sāks gatavot konkrētus lēmumprojektus par katras spēļu zāles aizvēršanu,” norādīja Ušakovs.

Tuvākajā laikā tiks rīkota arī Rīgas iedzīvotāju aptauja apkaimēs, lai noskaidrotu pilsētnieku attieksmi pret azartspēļu vietām.

Rīgas domes priekšsēdētājs arī pauda cerību, ka tiks saņemts papildu atbalsts no Saeimas deputātiem, izvērtējot iedzīvotāju iesniegto iniciatīvu saistībā ar azartspēļu ierobežošanu un iespējamajiem grozījumiem Azartspēļu likumā.  

Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais atzīmēja, ka līdzšinējo aptauju rezultāti skaidri parāda iedzīvotāju negatīvo attieksmi pret spēļu zālēm – aptuveni 80% aptaujāto atzinuši, ka azartspēles traucē un būtu jāierobežo, savukārt ap 90% respondentu norādījuši, ka pašvaldībām būtu jādod lielākas pilnvaras azartspēļu ierobežošanā savā teritorijā.

Rīgas domes rīcībā patlaban ir informācija par apkaimēs esošām 113 spēļu zālēm, savukārt, spriežot pēc izsniegto licenču skaita, varētu būt vairāk strādājošu spēļu zāļu.

Tāpēc tagad Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju uzdots veikt spēļu zāļu adrešu aktualizēšanu.

Ušakovs: Par spēļu zāļu slēgšanuZane Mače

  Realizējot spēļu zāļu likvidācijas plānu, Rīgā turpmāk varēs darboties tikai divas spēļu zāles, kas atvērtas četru un piecu zvaigžņu viesnīcas. Pašvaldības vadība uzsvēra, ka nav pamata bažām, ka viesnīcās, kurās šobrīd laimētavu nav, tādas varētu atvērties, jo, lai iegūtu tam nepieciešamo zvaigžņu skaitu, viesnīcām jāizpilda garš prasību saraksts.

  Domes rīcībā esoša informācija liecina, ka galvaspilsētā šobrīd darbojas 113 spēļu zāles, lai gan pēc izsniegto licenču skaita tām jābūt vairāk nekā 160. Tuvāko nedēļu laikā šos datus precizēs.

  KONTEKSTS:

  27. martā Rīgas dome pieņēma konceptuālu lēmumu par spēļu zāļu slēgšanu visā pilsētas administratīvajā teritorijā. Lēmums tika pieņemts vienbalsīgi, balsojot “par” visiem 59 klātesošajiem deputātiem.

  Ar minēto lēmumu Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei sadarbībā ar Pilsētas attīstības departamentu, uzdots sagatavot Rīgas domes lēmumu projektus par pakāpenisku izsniegto spēļu zāļu atļauju un azartspēļu organizēšanas atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

  Spēļu biznesa pārstāvji par šo lēmumu sola tiesāties. Par ieceri ierobežot spēļu zāles visā Rīgā būs gaidāms garš tiesāšanās process, intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja spēļu biznesa īpašnieks, mākslas kolekcionārs un mecenāts Jānis Zuzāns.

  Līdz šim netika izsniegtas atļaujas jaunu spēļu zāļu atvēršanai, bet 2017. gadā tika pieņemts lēmumu par spēļu zāļu slēgšanu pilsētas vēsturiskajā centrā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti