Dienas ziņas

Vācija sola palielināt munīcijas ražošanu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainas vēstnieks: Latvijas ziedotais ļoti labi kalpo

Rīgā kursēs īpašs Ukrainas atbalsta akcijas trolejbuss

Turpmāk Rīgā ikdienu no Juglas līdz Ziepniekkalnam kursēs īpašais trolejbuss, kas piedalīsies Ukrainas atbalsta akcija "United 24", kurā piedalās daudzas Eiropas galvaspilsētas. Noskenējot QR kodu, iespējams ziedot Ukrainas atbalstam.

Trešdien, 1. martā, Ukrainas vēstnieks Latvijā , kura pilnvaras šonedēļ beigsies, apskatīja šo trolejbusu un izbrauca ar to goda apli. Viņš norāda, ka Latvijas atbalsts ir nerimstošs.

 

"Gribētu vēlreiz pateikties latviešiem par sniegto atbalstu. No Ukrainas armijas, no Ukrainas tautas no visiem tiem cilvēkiem, kas tagad sēž bumbu patvertnēs – paldies jums par to, ko darāt katru dienu," pateicās vēstnieks.

Viņš izceļ Ukrainai ziedotos autobusus. Pats pārliecinājies, ka tie Kijivā labi kalpo.

"Es pat esmu redzējis tos autobusus Kijivā. Vienu no tiem es apturēju ceļa vidū. Un šoferis nevarēja saprast, kāpēc es tam autobusam tā metos virsū. Paskaidroju kādēļ. Viņš man pastāstīja, ka autobusi bija ļoti labi sagatavoti, ļoti labi kursē un tieši tādēļ, ka bija labi sagatavoti tehniskā ziņā. Ļoti labi, ka ir tās uzlīmes ar Rīgu. Vizuāli ļoti labi var redzēt, ka autobusi ir no Rīgas Kijivai. Sanāk, ka kursē 21 autobuss, un vizuāli izskatās, ka Kijivā ir tikai autobusi no Rīgas," stāstīja vēstnieks.

Sadarbība ar Oleksandru Misčenko bija laba, šā gada laikā izveidojusies draudzība. Bet atbalsts nepārtrūks pēc vēstnieku maiņas, sola Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

"Līdz ko mums būs pieņemts budžets, mēs varēsim arī finansiāli atbalstīt. Un pats svarīgākais, lai bēgļi, kas dodas uz Rīgu, šeit varētu justies droši," norādīja mērs.

Savukārt Miščenko uzsvēra: "Es esmu pārliecināts, ka mēs uzvarēsim un to izdarīsim kopā. Kopā uzvarēsim!"

Akcijas "United 24" iniciators ir Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Akcijai pievienojušās arī Vīnes, Viļņas, Prāgas pilsētas, un pavisam drīz šādi sabiedriskie transporti sāks kursēt arī Amsterdamā, Briselē un Stokholmā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti