4. studija

Vai aptieka drīkst tirgot zāles, kurām pēc dažām dienām beigsies derīguma termiņš!

4. studija

4. studija

Kāpēc Stirnu ielā koplietošanas ceļš nonācis aiz žoga?

Rīgā koplietošanas ceļš nonāk aiz žoga; būvvalde sola rīkoties

Rīgā, Stirnu ielā, koplietošanas ceļš ir nonācis aiz žoga. Rīgas būvvalde uzskata, ka žogs tur nedrīkst atrasties, bet zemesgabala nomnieks pārliecināts, ka varēs saskaņot iepriekš iecerēto projektu un žogu legalizēt, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.  

Rīgā, Stirnu ielas 11. nama pagalmā vēl pavisam nesen koplietošanas ceļu varēja izmantot visi, un šis ceļš autovadītājiem bija visnotaļ ērts, bet tagad garām var tikt tikai gājēji. Aiz žoga atrodas autoserviss, kas ir zemes nomnieks.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns stāstīja, ka būvvalde ir apsekojusi šo objektu un konstatējusi, ka uz šī koplietošanas ceļa ir uzstādīts žogs, bet tas nav saskaņots ar būvvaldi, tāpēc žogu lūgts nekavējoties demontēt.

Savukārt autoservisa vadītājs Kārlis Irbe raidījumam apgalvoja, ka dokumentus no būvvaldes neesot saņēmis, turklāt žoga izbūve ar būvvaldi saskaņota jau agrāk.

Irbe skaidroja, ka tas ir privāts zemes gabals, kas jau pāris gadu vairs neskaitās koplietošanas ceļš, “kopš mēs jaunu apgrūtinājumu plānu uztaisījām, attiecīgi uztaisījām arī projektu par žoga uzlikšanu”.

“Jā, tur termiņš drusku tā kā bija beidzies kādu brīdi atpakaļ, bet tāpēc mēs esam iesnieguši pārskaņot to projektu, lai varam pabeigt to, ko esam iesākuši. Vienkārši termiņš ir dikti īss tam projektam, divi gadi,” skaidroja Irbe.

Būvvalde šo iežogoto teritoriju tomēr sauc par koplietošanas ceļu un saprot, ka tagad ir traucēta satiksme daudziem iedzīvotājiem.

“Savulaik īpašnieks bija būvvaldē iesniedzis un saskaņojis dokumentāciju teritorijas bruģēšanai un arī žoga novietošanai, bet šī gada pavasarī termiņš šai būvniecības iecerei bija beidzies, attiecīgi nekāds žogs līdz šim laikam netika uzstādīts, un tātad, ņemot vērā to, ka šis žogs ir uzstādīts nesen, šī darbība ir vērtējama kā nelikumīga,” norādīja būvvaldes pārstāvis Butāns.

Autoservisa vadītājs piekrīt, ka “teorijā, pēc papīriem tas tā sanāk, ka žogs šeit nedrīkst atrasties, bet projekts vienkārši nav pabeigts”. 

Būvvalde savukārt pieļauj, ka tuvākajā laikā inspektors vēlreiz apsekos šo teritoriju, un, ja šī situācija nebūs mainījusies, “mēs atkārtoti vērsīsimies pie īpašnieka, un, es pieļauju, tas varētu būt naudas sods vai citi instrumenti”, stāstīja Butāns.

“Ja arī tad situācija nemainīsies, tad galējā rīcība varētu būt, ka mēs šo žogu demontētu paši,” pauda būvvaldes pārstāvis.  

Autoservisa vadītājs savukārt solīja noteikti pārskaņot projektu, pabeigt visu tā, kā tam ir jābūt, un tur būs žogs.

Autoservisa vadītājs noskaņots kareivīgi - ja būvvalde neapstiprinās žoga izbūvi, viņš meklēs risinājumu tiesas ceļā.  

Kamēr abas puses mērās spēkiem, iedzīvotājiem nākas samierināties ar žogu un ar automašīnām meklēt citus piebraucamos ceļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti