Panorāma

Vakcinē uzņēmuma “Karavela” darbiniekus

Panorāma

Slimnīcās – augstākais ievietoto Covid pacientu skaits

Pirmā komandantstunda aizvadīta mierīgi

Rīgā komandantstundā netrūkst pārbaudāmu gājēju; Valmierā – sods bravūrīgam autovadītājam

Pirmā komandantstunda Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā aizvadīta mierīgi. Pirmajā komandantstundas naktī policija ielās pieķērusi 692 cilvēkus bez aizpildīta pašapliecinājuma. Likumsargi šajās situācijās lielākoties iztikuši ar pārrunām, izskaidrojot jaunās prasības. Administratīvā pārkāpuma lietvedības sāktas tikai 228 gadījumos. Latvijas Televīzija kopā ar pašvaldības policiju devās līdzi sekot mājsēdes kontrolei Rīgas naksnīgajās ielās. Savukārt Valmierā sods tika uzlikts kādam bravūrīgam autovadītājam.

Rīgā reids paiet mierīgi

Neskatoties uz rudenīgi lietaino laiku un valdības noteikto mājsēdi, Rīgas naksnīgajās ielās netrūka gājēju, ko policijai pārbaudīt. Lielākoties gan tie bija cilvēki, kas atgriežas mājās no darba. Viņiem bija sagatavots pašapliecinājums, tādēļ nekādu problēmu neradās.

Gadījās pāris cilvēku, kuriem trūka informācijas par mājsēdi. Piemēram kungs, kurš steidzās uz staciju sagaidīt no Lietuvas atbraukušo draugu, domāja, ka mājsēde sākas desmitos vakarā. Kārtības sargi palīdzēja uzrakstīt viņam apliecinājumu, lai viņš varētu turpināt ceļu.

Policija palīdzēja kādam noklīdušam ārzemniekam, kurš meklēja tuvāko aptieku

Arī pret cilvēciskām vājībām likumsargi centās būt saprotoši, atļaujot kādam cilvēkam uzpīpēt pie darbavietas. "Es strādāju šajā ēkā. Man ir pašapliecinājums. Es drīkstu te uzpīpēt?" vaicāja vīrietis. "Nu, varat, bet tikai ātri! Neviens jūs par to, protams, nesodīs!" atbildēja policisti.

Lāčplēša ielā kāds 17 gadus vecs puisis nāca no darba kafejnīcā, pa ceļam tukšodams darbavietā paķertu aliņu.

Ar apliecinājumu viss bija kārtībā, bet nepatikšanas sanāca dzēriena dēļ, īpaši ņemot vērā, ka jaunietis ir nepilngadīgs.

Tuvojoties pusnaktij, nejaušu gājēju ielās kļuva mazāk, bet policijai bija vairāk darba ar bezpajumtniekiem, kas jānogādā uz patversmi. 

Vecrīgā kārtības sargi sastapa vēl kādu puisi, kurš lasīja tabakas izsmēķus, bet apgalvoja, ka nav bezpajumtnieks. Puisis bija tik žēlīgā stāvoklī, ka sodu piemērot nešķita lietderīgi, tādēļ policija viņu nogādāja mājās.

Vēl kāda kundze, ieraugot policijas ekipāžu, metusies bēgt un centusies noslēpties Vērmanes parka krūmos.

Izrādījās, ka sieviete atgriežas no slimnīcas, viņai ir visi dokumenti, bet sabijusies, ka viņu var sodīt par atrašanos uz ielas bez maskas. Policisti satraukto sievieti centās nomierināt, sakot, ka uz ielas masku nevajag.

"Veicot pārbaudes, pārsvarā cilvēkiem viss bija kārtībā, bija visi informēti, ka jābūt pašapliecinājumam. Pārsvarā cilvēki devās no darba vai uz darbu," pastāstīja Rīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Jevgenijs Meļihovs.

Valmierā sods autovadītājam

Uz vienas no galvenajām Valmieras ielām arī mājsēdes laikā bija salīdzinoši dzīva satiksme. Viena pēc otras mašīnas tika apturētas, bet visiem bija pamatojums, kādēļ kaut kur jādodas.

Policija apturēja arī kādu autovadītāju bez pašapliecinājuma. Viņš neesot gaidījis, ka darbs beigsies tik vēlu. Sodu autovadītājam nepiemēroja, bet lūdza pašam uzrakstīt pašapliecinājumu.

Tiesa, vēlāk naktī sods Valmierā tika uzlikts kādam bravūrīgam autovadītājam.

"Transportlīdzekļa vadītājs pašapliecinājumu uzrādīt nespēja, izturējās diezgan bravūrīgi, izrādīja necieņu policijas darbiniekiem.

Līdz ar to tika pieņemts lēmums uzsākt administratīvo pārkāpuma procesu par ārkārtējās situācijas laikā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu. Vīrietim tika piemērots naudas sods 100 eiro apmērā," pastāstīja Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks Jānis Bagāts.

Ierobežojumi paredz ne tikai nakts mājsēdi, bet skar arī dienas gaitas. Tādēļ tuvākajās nedēļās pastiprināta uzmanība tiks pievērsta gan jauniešu pulcēšanās vietām, gan ēstuvēm un dažādu pakalpojumu sniegšanas vietām.

KONTEKSTS:

No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludināti iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumi, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību. Visi Latvijas iedzīvotāji ir aicināti pēc iespējas palikt mājās un ievērojami samazināt fizisku kontaktēšanos ārpus savas mājsaimniecības, kā arī nekavējoties uzsākt vakcināciju pret Covid-19, ja tas vēl nav pagūts līdz šim.

No 21. oktobra paredzēta mājsēde – liegums visiem iedzīvotājiem neatkarīgi no vakcinācijas statusa atrasties ārpus savas pastāvīgās dzīvesvietas no plkst. 20.00 vakarā līdz plkst. 5.00 rītā. Ārkārtas nepieciešamības gadījumā, atrodoties ārpus mājas, līdzi jāņem iepriekš aizpildīta pašapliecinājuma veidlapa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt