Sadaļas Sadaļas

4. studija

Luksofori

4. studija

Vai dezinfekcijas līdzeklis var veidot toksiskus savienojumus?

Kāpēc gadiem ilgi neatrodas līdzekļi 200 metru ielas posma remontam?

Rīgā, Jaunpils ielā, bedres kļūst dziļākas; sakārtot 200 metrus garo posmu arī šogad nesola

Šobrīd, ziemas laikā, Jaunpils ielas segums Rīgā ir pilnīgi vienāds visā tās garumā. Taču atliks sākties atkusnim, kad pie prestižā pansionāta “Dzintara melodija” piebraukt vairs nebūs iespējams. Jaunpils ielas posms tieši gar pansionātu nav asfaltēts, situācija atbildīgajām iestādēm zināma jau gadiem, bet arī šogad ielu nesola sakārtot.  

Vasarā nav glābiņa no putekļiem nedz garāmgājējiem, nedz pansionāta iemītniekiem, jo pa šo ielu bieži mēdzot braukt kravas automašīnas.

Savukārt lietus laikā bedres ir pilnas ar ūdeni. Jau vairākus gadus Baibas kundze regulāri nāk apciemot savu tuvinieku pansionātā “Dzintara melodija” un par Jaunpils ielas stāvokli ir šokēta.

“Kas man pielika pēdējo punktu šajā lietā. Kad es mierīgi gāju pa trotuāru, piepeši viena fūre nesās milzīgā ātrumā man virsū, lai apbrauktu to bedri, un es lecu zālājā,” atcerējās Baiba Ozola.

Šos ielas 200 metrus neviens nespēj sakārtot daudzu gadu laikā.

Pirms gada Baiba ir rakstījusi vēstuli Rīgas domes Satiksmes departamentam ar jautājumu, kad nelielais Jaunpils ielas posms beidzot tiks savests kārtībā, uz ko saņēmusi atbildi, ka ielas seguma atjaunošana prasa lielus finansiālus ieguldījumus un 2020. gada budžetā tādu līdzekļu nav.

Tieši pirms pieciem gadiem raidījuma 4. studija komanda jau lēkāja un laipoja pār peļķēm “Dzintara melodijas” priekšā, bet Satiksmes departaments tā arī teica, ka tuvāko piecu gadu laikā remontēt Jaunpils ielu nav paredzēts.

Satiksmes departaments ir turējis vārdu, un pieci gadi nu ir apkārt.

Pa šo laiku bedres kļuvuša lielākas, dziļākas. Toties uz tās pašas Jaunpils ielas pie Ugunsdzēsēju depo, kas nesen uzcelts, iela ir svaigi noasfaltēta.

Pansionāta jeb rezidences “Dzintara melodija” vadība regulāri sarakstās ar Rīgas domes Satiksmes departamentu par to, lai rastu risinājumu Jaunpils ielas posma uzlabojumam.

Kad kaimiņos uzsāka būvēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes jauno mājvietu – depo Jaunpils ielā 13, rezidence un tās iemītnieki ar saviem parakstiem pievienojās privātmāju kaimiņu iniciatīvai lūgt pie reizes noasfaltēt visu Jaunpils ielas posmu. Diemžēl šī iniciatīva nevainagojās ar panākumiem.

Rīgas domes Satiksmes departamentā ar nožēlu atzīst, ka Jaunpils iela jau vēsturiski ir izveidojusies tā, ka pārsimt metru garš posms ir ar grants segumu, bet pārējā iela – asfaltēta. Un tā kā Jaunpils iela skaitās 3. kategorijas iela, tad atbilstoši kategorijai tā ir ļoti labā stāvoklī, un šo vēsturisko mantojumu, kas pārtapis nebeidzamās bedrēs, kardināli mainīt īsti nav plānots.

Departaments regulāri reaģē uz rezidences “Dzintara melodija” administrācijas signāliem

“Kad ir lietains laiks un veidojas šīs peļķes, uz turieni tiek nosūtīta attiecīgā tehnika, lai veiktu ūdens atsūknēšanas darbus un peļķes tur nesaglabātos ilgstoši,” informēja Satiksmes departamenta galvenā referente Lelde Rudzika.

Neliels cerību stariņš uz labāku ielas segumu konkrētajā Jaunpils ielas posmā tomēr pavīd.  

“Viens no variantiem ir veikt dubulto ielas virsmas apstrādi – tas nozīmē, ka tiek uzklāta grants un pa virsu tiek likta šī te melnā sega; veidojas iela stabilāka, vairāk neput un ir kvalitatīvāka. Bet jāņem vērā arī šis ūdens faktors, ka peļķes tur uzkrājas lietainā laikā, tādēļ jāizskata iespējas, kā rīkoties, lai neveidotos šāda situācija,” norādīja departamenta pārstāve.

Tomēr skaidras atbildes, vai iespējamos uzlabojumus var sagaidīt jau šogad, vēl nav.  

“Konkrētus termiņus vēl nesakām, jo jāņem vērā šis pašreizējais finansējums, kas ir piešķirts departamentam, un kas ir piešķirts arī uzturēšanas darbiem,” sacīja Rudzika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt