Rīgā jaunos atkritumu izvešanas līgumus noslēguši mazāk par 20%

Rīgā noslēgto līgumu skaits par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu tuvojas 20%, liecina Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta apkopotā informācija. Dome aicina privātmāju iedzīvotājus nekavēties ar līgumu slēgšanu par sadzīves atkritumu izvešanu.

Paziņojumā medijiem Rīgas dome norāda, ka līgumu slēgšanas atlikšana uz pēdējo brīdi var aizkavēt atkritumu izvešanas uzsākšanu.

Kopumā līdz 6.aprīlim Rīgā ir noslēgti 4825 līgumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Līgumus jau noslēgušas 3309 fiziskās personas un 1516 juridiskās personas.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi pārtraukuši klientu apkalpošanu klātienē. Lai noslēgtu jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus,

iedzīvotāji aicināti ar uzņēmumiem sazināties, zvanot pa telefonu, elektroniskā veidā vai izmantojot pastu.

Uzņēmumi esot gatavi saviem klientiem sniegt visu nepieciešamo palīdzību. Sākot ar 20. maiju Rīgā atkritumi tiks izvesti pēc jaunās kārtības.

Atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu pilsētas administratīvā teritorija ir sadalīta četrās zonās, kurās atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus nodrošinās konkursa kārtībā izraudzītas kompānijas. 1. un 2. zonā pakalpojuma sniedzējs būs SIA „Clean R”, 3. zonā - Pilnsabiedrība „Lautus Vide” un 4. zonā - SIA „Eco Baltia vide”.

Uzņēmums „Clean R” aicina klientus Rīgā, kuriem šobrīd ir jāpārslēdz līgumi par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem, darīt to telefoniski vai elektroniski, izmantot izdrukātas līguma kopijas, kuras var atsūtīt pa pastu, vai arī izmantot apmaksātas atpakaļ sūtāmas līguma formas, kas tiek piegādātas visiem privātmāju iedzīvotājiem. Iedzīvotāji un uzņēmumi pakalpojumus un informāciju var saņemt telefoniski, zvanot uz tālruni 67111001, kā arī elektroniski tīmekļa vietnē: www.cleanr.lv, sadaļā e-pakalpojumi vai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Pilnsabiedrība „Lautus Vide” ziņo, ka iedzīvotāji un uzņēmumi pakalpojumus un informāciju var saņemt telefoniski, zvanot uz 60000011, kā arī elektroniski tīmekļa vietnē: https://lautusvide.lv/, kur var aizpildīt apsaimniekošanas līguma pieteikumus, kā arī var izmantot e-pastu: [email protected]

SIA „Eco Baltia vide” informē, ka līgumu noslēgšanu var veikt mājaslapā https://www.ecobaltiavide.lv/visi-pakalpojumi/ sadaļā „Klientiem”, izvēloties „Līguma noslēgšana”. Var sazināties, rakstot uz e-pastu: [email protected] Klientu zvanu centra tālrunis ir 8717 darba laikā no plkst. 9.00 līdz 17.00 katru darba dienu.

Lai noskaidrotu savu atkritumu apsaimniekošanas zonu un pakalpojuma sniedzēju, aicina apmeklēt Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta tīmekļa vietni: www.mvd.riga.lv vai sazināties ar zvanu centru, tālrunis: 67474700.

KONTEKSTS:

Strīdi par atkritumu pasaimniekošanu pilsētā kļuva par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu. Strīdi sākās, kad Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Padome lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā, kuru decembrī pagarināja vēlreiz – līdz marta vidum. 

Rīgas dome un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija tikai 5. martā vienojās par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu precizēšanu, lai atkritumu apsaimniekošana varētu atgriezties ierastajās sliedēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt