Rīgā jaunajā rotaļu laukumā neiztiek bez bērnu mantu zādzībām

Masu pasākums bez pienācīgas uzraudzības – tā daži vecāki un skolotāji raksturo bērnu izklaides Rīgā jaunatklātajā Krišjāņa Barona ielas rotaļu laukumā. Valsts policija tajā fiksējusi jau vairākas zādzības, un, kā novēroja LTV filmēšanas grupa, spēļu laukumā netrūkst bez uzmanības atstātu skolas somu.

Agnei, kuras desmitgadīgais dēls pēc stundām kopā ar draugiem mēdz doties uz jauno rotaļu laukumu Krišjāņa Barona ielā, viena šāda pēcpusdiena šonedēļ ievilkās līdz vēlam vakaram, policijas iecirknī rakstot iesniegumu par skrejriteņa zādzību. Zaglis – par viņas dēlu vien pāris gadus vecāks puika. 

“Uzstājīgi visu laiku uzmācās – iedod, iedod, iedod, iedod izbraukt. Un tad jau izrāva no rokām un aizbrauca gabaliņu, un viņš nespēja viņu noķert. Puika šausmīgi pārdzīvoja, un sākumā viņš nesaprata, ko lai dara – zvanīja man, raudāja. Tā ir pirmā reize, un ir ļoti grūti noreaģēt, ko darīt,” stāsta apzagtā zēna mamma Agne.

Šī nav vienīgā zādzība vasaras sākumā atklātajā Centra sporta kvartāla rotaļu laukumā. Policija reģistrējusi vēl divus gadījumus.

“Otrs gadījums – oktobra sākumā. Tur puika spēlējās ar telefonu mobilo, kas bija viņam kabatā, tas nejauši izkrita. Puika to momentu nav redzējis, bet cits bērns pamanīja, ka telefons izkritis un, neko nesakot, pacēla telefonu no zemes un aizskrēja projām,” stāsta Rīgas centra iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Aleksandrs Petrovs.

Vēl kādam zēnam nozagts velosipēds. Arī šajā gadījumā vainīgais bijis bērns. To palīdzējušas noteikt laukumā izvietotās novērošanas kameras, kas policijai liek domāt – šis parks ir pat drošāks par citiem rotaļu laukumiem. “Es nezinu, kur vēl būtu tik daudz kameru kādā parkā vai spēļu laukumā,” saka Petrovs.

Tomēr

lielais parka apmeklētāju skaits rada riskus, kas likuši Valsts policijai šo rotaļu laukumu iekļaut patrulēšanas maršrutā.

Arī netālu esošo skolu skolotāji aicina savus audzēkņus būt piesardzīgiem. “Ceturtajās klasēs mums ir bijusi policija, kura arī ir stāstījusi bērniem, lai ļoti uzmanīgi ejot tieši uz Barona centru, jo tur notiekot gan skrejriteņu zādzības, gan mobilo telefonu zādzības. Arī stāstīts, ka vilina bērnu no turienes projām,” atklāj Rīgas 6. vidusskolas direktora vietniece mācību darbā Mairita Libauere.

Skolotāja stāsta – bērni no apkārtnes skolām uz parku dodas uzreiz pēc stundām ar visām skolas somām. 

“Cienījamie apmeklētāji, esiet modri un savas mantas bez pieskatīšanas neatstājiet.” Tomēr par spīti šim brīdinājumam, kas visai skaļi ik pa laikam izskan parka teritorijā, tur daudzviet var redzēt bez pieskatīšanas atstātas somas, jakas un dažādus braucamos.

Bez uzraugiem, kas pieskata to, vai bērni atrakcijās nedara ko bīstamu, un parka apsarga visā lielajā laukumā un teritorijā ap to patrulē viens pašvaldības policists. Viņam tad arī būtu jātiek galā gan ar zādzībām, gan iespējamiem konfliktiem bērnu starpā, no kuriem vienā – cīņā par vietu šūpolēs – bijis iesaistīts arī cirvis.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti