Rīgā jaunā Brasas tilta būvniecību sola pabeigt līdz nākamā gada Dziesmu svētkiem

Sākta jaunā Brasas tilta būvniecība, ko būvnieki un domes amatpersonas sola pabeigt līdz nākamā gada Dziesmu un deju svētkiem. Iepriekš tika konstatēts, ka Brasas tilta stāvoklis ir slikts, un patlaban pieņemts lēmums to saglabāt sabiedriskā transporta kustībai, līdz varēs sākt izmantot jauno tiltu.

Brasas tilta remontdarbi sākti 2019. gadā, kad esošo tiltu iecerēja atjaunot. Taču tagad secināts, ka tilts tomēr ir pārāk sliktā stāvoklī, tāpēc to plānots ar laiku nojaukt un blakus vecā vietā izbūvēt jaunu.

“Starp esošo siltumtrasi un esošo estakādes daļu tiks izbūvēta jauna estakāde. Tā estakāde būs virzienā no Mežaparka uz centru,” pastāstīja SIA “Rīgas tilti” izpilddirektors Pāvels Sidorovs.

Tilta pārbūvi veiks “CP – Rīgas tilti”, ko veido akciju sabiedrība “Ceļu pārvalde” kopā ar SIA “Rīgas tilti”.

Kad estakāde būs gatava, uz to pārslēgšot arī sabiedriskā transporta kustību. Tikai pēc tam veco tiltu nojauks, lai tā vietā būvētu otru estakādi ar satiksmi pretējā virzienā no centra uz Mežaparku. Un tai būšot plaša josla velosipēdistiem. Gala rezultātā paredzētas divas estakādes – viena blakus otrai.

Kamēr būvēs jauno tiltu, vecā drošības stāvokli uzraudzīs speciālas iekārtas. “Svarīgākais un nozīmīgākais darbs šeit ir urbto pāļu un pamata balstu izbūve, kas arī ir saistīts ar nopietniem riskiem un kur mēs visvairāk skatīsimies monitoringa rezultātus. Tāpēc, ka, būvējot pamatus blakus esošajam, vienmēr pastāv risks. Tos darbus mēs gatavojamies veikt. Tie ir pirmie darbi,” skaidroja Sidorovs.

Nākamie soļi – visu pamatu izbūve, balstu būve un laiduma konstrukciju izveide. Lai gan automašīnām un kājāmgājējiem tilts ir slēgts, sabiedriskais transports kursēt turpinās.

“Pašlaik nav plānotas satiksmes organizācijas izmaiņas. Bet plāns “B” ir gatavs. Ja monitoringa rezultātā mēs konstatēsim, ka ir nozīmīgas izmaiņas, mums ir jāslēdz tilts. Un tajā brīdī mēs organizēsim satiksmi droši vien caur dzelzceļa pārbrauktuvi, kas ir izbūvēta speciāli šo ieilgušo ceļa darbu dēļ,” pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods.

Kopā Brasas tilta būvniecība izmaksās vairāk nekā 13 miljonus eiro.

Būvniecību plānots pabeigt nākamgad līdz Dziesmu svētkiem.

KONTEKSTS:

Pirms 61 gada būvētā Brasas tilta remonts sākts 2019. gada aprīlī. Taču drīz vien darbus nācās apturēt ne tikai atrasto apbedījumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tilts izrādījies sliktākā stāvoklī, nekā prognozēts. Līdzās tiltam izveidota pārbrauktuve, bet tiltu bija ļauts šķērsot tramvajam.

Pēc trim cenu aptaujām 2020. gadā panākta vienošanās, ka Brasas pārvada pārbūvi turpinās. Vēlāk Rīgas dome nolēma, ka būvēs jaunu tiltu, taču projekta saskaņošanas termiņš vairākkārt pārlikts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt