Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rīgas mēra amatam virza Daini Turlo

Īpašā gājienā pievērš uzmanību bērnu tiesībām

Rīgā īpašā gājienā pievērš uzmanību bērnu tiesībām

Skandinot saukli "Vienaldzība ir piekrišana", Vērmanes dārzā ceturtdien, 30. maijā, pulcējās desmitiem cilvēku, kas iestājas par "sistēmas bērnu" tiesībām. Mītiņa organizatori atgādina – bērnu tiesību aizsardzības jomā aizvien pastāv būtiskas nepilnības, kuru risināšanai nav pievērsta pietiekama uzmanība.

Pulksten četros pēcpusdienā Vērmanes dārza estrāde lēnām piepildās ar cilvēkiem. Tie ir bērnu tiesību aizstāvji, kas sapulcējušies vienkopus, lai pievērstu uzmanību un runātu gan par neseno Valsts kontroles ziņojumu, kas atklāja nevīžīgu bērniem paredzētās naudas izlietošanu, gan arī dalītos pieredzē.

Lai runātu par "sistēmas bērniem", šurp sanākuši daudzi cilvēki. Tie ir cilvēki gan ar, gan bez bērniem.

Tie ir cilvēki, kuriem nav vienalga un kuri ir apņēmības pilni risināt tās problēmas, kas līdz šim palikušas nesadzirdētas.

Runa esot par amatpersonu nolaidību bērnu veselības jautājumu risināšanā. Piemēram, kāda audžumamma stāstīja, ka audžumeitai fizioterapeita trūkuma dēļ nācies amputēt daļu pēdas. Vēl organizatori vēlas pievērst uzmanību bērniem ar invaliditāti, kas "sistēmā" mēdz sasniegt pilngadību, un arī 18 gadus vecajiem jauniešiem, kuri, pametot bērnunamu, patstāvīgai dzīvei nav gatavi.

Agnese Skrimane uz pasākumu atnākusi ar abiem audžudēliem. Viņa stāsta:  "Tā sistēma padara grūtu to ikdienu. Ne tikai pašiem "sistēmas bērniem", esot sistēmā, bet arī mammām ar bērniem, kam ir dažādas invaliditātes. Katru dienu tā ir cīņa ar sistēmu."

Bijušais "sistēmas bērns", pasākuma organizatore Karīna Pētersone atzīst: "Bez sabiedrības atbalsta nebūs iespējamas izmaiņas, jo mēs jau to sistēmu esam radījuši.  Un, jo lielāks būs sabiedrības atbalsts, jo šī sistēma lūzīs. Es aicinu vienkārši ieklausīties."

Viena no pasākuma organizatorēm Elīna Bataraga atklāj, ka

pēc saieta par konkrētajiem jautājumiem atkārtoti informēšot atbildīgās amatpersonas un sagaidot ātrus risinājumus.

"Ja mums nenāks pretī cilvēki, amatpersonas, ja mēs tiksim ignorēti, tad, jā, mēs iesim par to, ka šādas amatpersonas, kuras nevar sadarboties un nav ieinteresētas atrisināt jautājumus, viņām ir jāatkāpjas," spriež Bataraga.

Mītiņa noslēgumā tā dalībnieki devās simboliskā gājienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt