Rīgā intensīvi apzog individuālos siltummezglus

Pēdēja laikā Rīgā intensīvi apzog individuālos siltummezglus, brīdina „Rīgas siltums”.

Uzņēmuma dati liecina, ka Rīgā 2012.gadā tika apzagti 28 siltummezgli, radot zaudējumus vairāk nekā 18 000 eiro apmērā. 2013.gadā apzagti 79 siltummezgli, radot zaudējumus vairāk nekā 49 000 eiro apmērā, bet kopš 2014.gada sākuma apzagti jau 9 siltummezgli.

„Rīgas siltums” aicina daudzdzīvokļu māju iedzīvotājus pievērst uzmanību siltummezglu drošībai, kas parasti atrodas māju pagrabos.

Uzņēmuma valdes loceklis Uģis Osis skaidroja, ka pēc siltummezgla apzagšanas tiek pārtraukta ēkas karstā ūdens apgāde un apkures sistēmas darbība. „Apkures sezonā, pie zemām temperatūrām ziemas aukstākajā laikā, tas ir īpaši aktuāli, jo var radīt ēkas siltumapgādes komunikāciju sasalšanu. Māju siltummezgli un tur atrodošās iekārtas ir dzīvokļu īpašnieku kopīpašums, kas nozīmē, ka, izlaupot siltummezglu, tiešā veidā vislielākos zaudējumus cieš mājas iedzīvotāji!” norādīja Osis.

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks" valdes priekšsēdētājs Ervins Straupe atzīst, ka zādzības, kad tiek bojātas vai nozagtas dzīvojamās mājas kopīpašuma daļas, piemēram, ēkas siltumapgādes sistēmas daļas vai liftu aprīkojums, mēdz notikt. „Nereti zagļi ir labi aprīkoti un salīdzinoši īsā laikā spēj atvērt arī metāla durvis. No visiem risinājumiem, kā izsargāties no šādām situācijām un neplānotiem izdevumiem, kā optimālākā jāmin tehniskās apsardzes ierīkošana. Pieredze liecina, ka arī tajās mājās, kurās siltummezglu iekārtas iepriekš ir nozagtas, dažās ēkās pat divas reizes gada laikā, pēc signalizācijas uzstādīšanas zādzības vairs nav reģistrētas,” klāstīja Straupe.

Lai gan visi siltummezgli ir aprīkoti ar dzelzs durvīm, nepiederošas personas individuālajā siltummezglā iekļūst, izlaužot gan sienas, gan sabojājot ieejas durvju slēdzenes, kā arī ar griezējdegļu palīdzību metāla durvīs tiek izgriezti caurumi.

Siltummezglos pārsvarā tiek zagti automātikas vadības bloki, cirkulācijas sūkņi, karstā ūdens un apkures sistēmas izpildmehānismi, procesori, termometri, manometri, piebarošanas ūdens skaitītāji. Nereti ir gadījumi, ka zādzības laikā tiek sabojātas palikušās siltummezgla iekārtas, elektrokabeļi, cauruļvadi un to fasondaļas. Nozagto iekārtu izmaksas mērāmas vairākos simtos eiro.

 „Rīgas siltums” par šīm zādzībām informē arī policiju. Uzņēmums atjauno karstā ūdens un apkures sistēmu darbību maksimāli īsos termiņos pagaidu pieslēguma variantā, tomēr tās ir izmaksas, kuras dzīvokļu īpašnieki varētu investēt mājas apsaimniekošanā, atzina Osis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti