Ušakovs skaidroja, ka ģimnāzijā pašlaik ir četras klases – šogad mācības pabeidz 9. un 12.klase, un arī nākamgad būs tikai viena 9. un viena 12.klase. Līdz ar to skaidrs, ka šī skola vairs neturpinās darbu. Ēka gan nepaliks tukša, tur būs interešu izglītības centrs.
Ušakovs sacīja, ka vairākas skolas optimizētas jau pirms vairākiem gadiem. Tiesa vairākās skolās nav pietiekami liels skolēnu skaits, taču, ja tā ir vienīgā latviešu skola Bolderājā vai vienīgā latviešu skola Čiekurkalnā, pret tām būs citādāka attieksme, norādīja mērs.
Savukārt, ja izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) uzskata, ka šādas skolas vajag slēgt, tad viņš var paust savu viedokli, “mēs viņu uzklausīsim, bet neko nedarīsim”, paziņoja Ušakovs.
Jau vēstīts, ka Izglītības ministrijas un Rīgas domes priekšstats par iespējām sakārtot galvaspilsētas skolas kardināli atšķiras. Ministrija uzskata, ka lielajās pilsētās vidusskolās jābūt vismaz 25 skolēniem un vismaz divām klasēm paralēli. Rīgas dome iepriekš norādīja, ka konkrētā skolēnu skaita noteikšana nozīmētu vairāk nekā 40 skolu slēgšanu. Tiesa, tas ir tikai pašvaldības ziņā, jo ministrijai nav tiesību ne slēgt, ne reorganizēt pašvaldības skolas.
Šadurskis vairākkārt skaidroja – lai Rīgas skolotāja atalgojums būtu 1000 eiro par likmi, konkrētajā skolā jāmācās 800 bērniem, jo nauda seko skolēnam. Tādēļ tieši 800 skolēni tiek uzskatīti par Rīgas vidusskolām optimālo skaitu.