Sadaļas Sadaļas

4. studija

Ceturtā studija

4. studija

4. studija

Gandrīz par miljonu eiro renovētā mājā nav iespējams dzīvot!

Rīgā gandrīz par miljonu eiro renovētā sociālajā namā nav iespējams dzīvot

Nams Rīgā, Valdlauču ielā 10, ir mājvieta 18 cilvēkiem, kuriem dzīvokli piešķīrusi pašvaldība. Viss jau būtu skaisti – mitekļi piešķirti pēc renovācijas darbiem, kuros dome ieguldījusi teju miljonu, bet, izrādās, namā nav iespējams dzīvot, jo lielākā daļa dzīvokļu pelē, regulāri notiek likstas ar ūdensvada un kanalizācijas sistēmu.

Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "4. studija" šajā namā pabija 2019. gada nogalē, norādot uz problēmām toreizējam Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta priekšniekam Anatolijam Aļeksejenko. Viņš piekrita – problēmas ir, un solīja tās novērst, toreiz nolaidīgā attieksmē vainojot pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP). 

Tomēr tālāk par daiļrunāšanu pašvaldībā nav tikuši. Vēl joprojām LTV raidījums "4. studija" saņem zvanus un vēstules no šī nama iedzīvotājiem par neciešamajiem apstākļiem, kādos nākas dzīvot.

Dome mājas renovācijā ieguldījusi vairāk nekā 800 000 eiro. Pati ēka un dzīvokļi ārēji ir patiešām skaisti – gluži kā krāšņs konfektes papīrītis, kas slēpj nelāgu pārsteigumu. Māju atkal piemeklējušas problēmas – naktī katlu mājā sprāgusi karstā ūdens caurule un sācis noplūst karstais ūdens.

Avārijas dēļ Ingas Zandausas dzīvoklī nav ūdens. Divu bērnu ar speciālām vajadzībām mamma bažīgi noteica – ja ūdens atgriezīsies, jācer, ka tas tecēs no krāna, nevis no ventilācijas lūkas.

Biežo plūdu dēļ lamināts sievietes dzīvoklī jau reizi nomainīts. Tagad tas uzburbis atkal – viņas mājoklī ieplūdusi visas mājas kanalizācija.

"Un pelējumā es dzīvoju. Pelējums ir viss stūris pilnīgi un skapis sapelējis iekšpusē, un drēbes pelē. Un virtuvē arī ir tāds pats stūrītis. Tas notiek atkārtoti, un neviens nereaģē uz to visu," par nebūšanām stāstīja nama iedzīvotāja.

Būtiskas problēmas piedzīvojuši vairāku dzīvokļu iemītnieki, taču dzirdīgas ausis, kas būtu ieinteresētas neērtās situācijas risināt, tā arī nav atradušās.

LTV raidījums "4. studija" sazinājās ar RNP, lai saprastu un uzzinātu, kad tad īsti tiks novērsta kritiskā situācija vietējā katlu mājā. Namu apsaimniekošanas uzņēmumā raidījumam sacīja, ka tieši tanī brīdī namā ļoti aktīvi rosās RNP darbinieki, taču "4. studija" nevienu tur nemanīja.

Tikmēr iedzīvotāji ir neizpratnē – kam vēl ir jānotiek, lai tie, kas šos dzīvokļus piešķīruši, viņus sadzirdētu? Jo – ilgi gaidītais mājoklis nācis komplektā ar dažādām problēmām, kas, iespējams, radušās ēkas renovācijas laikā.

RNP Komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica norādīja: "Mēs tam esam pievērsuši pastiprinātu uzmanību, un situācija šobrīd ir tāda, ka ir jāsagaida tehniskās izpētes atzinums, lai mēs konkrētāk varētu saprast, kas ir par vainu, kas ir atbildīgais, kā to tālāk risināt un kā novērst."

Tikmēr Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Apsaimniekošanas pārvaldes priekšniece Ingrīda Mutjanko pauda: "Mēs esam konstatējuši, ka ir nepietiekoši atbildīga attieksme no apsaimniekotāja puses. Tajā mājā ir diezgan bieži nepieciešams arī mainīt filtrus. Jo divas reizes ir konstatēts fakts, ka tieši filtra plīsums ir bijis par iemeslu tam, ka nav bijusi apkure mājā, ka ir pazudis karstais ūdens mājā."

Savukārt RNP pārstāve norādīja: "Tik milzīgu pelējuma procenti, līdz pat 50, nebūtu pieļaujami.

Tas, ka ir konstatētas zināmas problēmas pašā būvprojektā, to saprotam arī mēs un arī iedzīvotāji diemžēl."

Rīgas domes pārstāve turpināja: "Esam arī identificējuši vēdināšanas izvadu problēmu. Ir jāpastiprina siltumizolācijas kārta, un tuvākajā laikā mēs ar būvnieku esam vienojušies, ka to arī veiksim."

Kamēr ierēdņi meklē vainīgos, ir skaidrs, ka iedzīvotājiem no birokrātijas līkločiem vieglāk nepaliek, jo tieši viņiem ir jāsadzīvo ar dažādām stihijām pašu mājokļos. Tiesa, vairākas reizes, kad kanalizācijas notekūdeņi veidoja straujteces pirmā stāva dzīvokļos, izrādījās, ka sistēmu aizdambējuši tualetes podā nolaisti pamperi un pat vesels tualetes papīra rullis.

Tikmēr kārtējā avārija, kad vietējā katlumājā plīsis karstā ūdens filtrs, ir novērsta un ūdens mājokļos uz brīdi atgriezies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt