Rīga gadumiju sagaida ar 200 000 eiro vērtiem rotājumiem; Valmiera - 8000

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pašvaldības šogad pārsvarā savas pilsētas rotā ar iepriekšējo gadu Ziemassvētku rotājumiem, tomēr pilsētu noformēšana domēm tik un tā izmaksā dārgi. Visvairāk rotājumiem tērē Rīga, taču ārpus galvaspilsētas vairāk nekā 100 000 eiro Ziemassvētku dekorācijām atvēlējušas arī Ventspils un Daugavpils pašvaldības.

Lielākajās Latvijas pilsētās Ziemassvētku dekorācijām katru gadu pašvaldības atvēl iespaidīgas naudas summas. Rīgas pašvaldība šogad Ziemassvētku noformējumam tērējusi 200 000 eiro, kas esot nedaudz vairāk nekā pagājušajā gadā, pastāstīja Rīgas domes pārstāve Indra Vilde. Izmaksās ietverta gan veco rotājumu atjaunošana, gan jaunu vides objektu iegāde un uzstādīšana.

Otrajā vietā ir Ventspils pašvaldība. Tā Ziemassvētku rotājumiem šogad atvēlējusi 130 000 eiro. Kā stāsta Ventspils Komunālās pārvaldes direktora vietnieks Edgars Puriņš, aptuveni puse naudas tērēta veco rotājumu atjaunošanai, bet otra puse - jaunu rotājumu iegādei.

Tikmēr Daugavpils šogad Ziemassvētku rotājumiem iztērējusi 108 000 eiro, kas ir par 21 000 eiro vairāk nekā pagājušajā gadā. Daugavpils domes pārstāve Inese Andiņa uzsver, šogad tērēts vairāk, jo iegādāti daudzi jauni rotājumi.

„Ir izmantoti gan iepriekšējā gada rotājumi, bet ir arī parādījušies jauni rotājumi. Daugavpilī parādījās jauna tradīcija. Ir parādījies Adventes vainags, kas ir jauns, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem. Ir iegādāti arī gaismas dekori, kuri ir izvietoti centrālajā, 18. novembra ielā par vairāk nekā 66 000, un Vienības laukumā ir arī iekārtota sintētiskā ledus slidotava,” akcentē Andiņa.

Aptuveni 80 000 eiro dekorācijām tērējušas ir Liepājas un Jūrmalas pašvaldības, lai gan abās pašvaldībās pārsvarā tiek izmantoti iepriekšējos gados iegādāti rotājumi. Jūrmala par vairāk nekā 35 000 eiro iegādājās jaunus rotājumus Ziemassvētku eglei Dubultu laukumā un Jomas ielas dekorēšanai, kurā svētku rotājumi nebija mainīti kopš 1990. gadiem.

Savukārt Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule stāsta, ka Liepāja par 80 000 eiro galvenokārt atjaunojusi vecos rotājumus. „Visi priekšmeti arī nokalpo. Visi viņi ir jāatjauno, jo viss ir saistīts ar gaismas vadiem, ar lampiņām, spuldzītēm, kam ir tikai zināms nolietojuma laiks. Tas viss ir jāmaina. Tāpēc, arī izmantojot vecos rotājumus, diemžēl šī summa nav maza. Bet visi, kas ir bijuši Liepājā, zina, ka pilsēta ir stipri pušķota, krāšņa, un es domāju, ka šī summa ir pilnīgi adekvāta,” norāda Ansule.

Jelgava jaunu rotājumu iegādei iztērējusi 20 000 eiro, savukārt ar īpašu taupību izceļas Valmiera. Tur Ziemassvētku dekorācijām atvēlēti vien 8000 eiro.

Valmieras Kultūras centra direktors Toms Upners stāsta, ka taupīt izdodas, pašiem taisot savus rotājumus. „Daudzus dekorus mēs paši gatavojam. Mēs iepērkam tikai izejmateriālu, kas ir virtenes, lampiņas, dažāda veida saslēgumi, un tad ar savu meistaru palīdzību veidojam tikai Valmierai raksturīgus svētku rotājumus. Izmaksu ziņā, protams, ietilpīgākais ir Ziemassvētku egle, kas sastāda vairāk nekā pusi šīs summas,” skaidro Upners.

Līdzīgu taktiku Ziemassvētku rotāšanā izvēlējusies arī Sigulda. Galvenokārt dekori Siguldā tiekot veidoti pašu spēkiem, iegādājoties izejvielas, un tas ļāvis samazināt rotājumu izmaksas uz pusi - līdz 22 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti