Panorāma

Turpina darbu pie valdības deklarācijas

Panorāma

Panorāma

Rīga gatavojas cīņai ar sniegu

Rīgā eksperimenta veidā atteiksies no sāls kaisīšanas dažās mazās ieliņās

Šonedēļ Rīgā plānots sākt eksperimentu – vairākas ielas nekaisīt ar sāls maisījumu. Sniegu tikai šķūrēs un izvedīs, neizmantojot nekādus pretslīdes materiālus. Tā operatīvajā sanāksmē par ielu uzturētāju gatavību ekstremāliem ziemas laika apstākļiem izlēmis Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”).

Par ielu uzturēšanu atbildīgais departaments nedēļas laikā izpētīs, kurās ielās varētu nekaisīt sāli, bet sniegu izvest. Tas gan būs dārgāk par kaisīšanu, jo kubikmetra sniega izvešana maksā desmit eiro. Šoziem tādai vajadzībai iztērēti divi tūkstoši eiro, sniegu izvedot no šaurajām Vecrīgas ieliņām.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-OzolaEdgars Kupčs

  “Rīgas iedzīvotāji, īpaši tie, kas nedzīvo blakus maģistrālajām ielām, bet tā saucamajām rajona nozīmes ielām, kas ir vairāk privātmāju rajons ar piebraucamajiem ceļiem, vēlas saglabāt tā sauktās baltās pasakas iespaidu. Netiek šīs brauktuves kaisītas, bet sniegs tiek šķūrēts un izvests. Šodien radās doma, ka varētu eksperimentālā kārtībā katrā rajonā pa pāris ielām, kurās nav sabiedriskā transporta kustība, piemēram, Ropažu iela. Tas nozīmē, ka pilnībā šajās ielās transportlīdzekļu vadītājiem būtu jāpārskata braukšanas maniere.

  Lai arī sniegs būtu nošķūrēts, to nav iespējams izdarīt līdz melnam asfaltam.

  Tātad kaut kāds sniedziņš saglabātos uz brauktuves.Var gadīties, ka var izveidoties atkala, var izveidoties sniega rises, un var būt slīdamība,” norādīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

  Viņa piebilda, ka Rīgā nebūtu iespējams ieviest ziemeļu valstu praksi, ka sniegs tiktu šķūrēts, jo Latvijā ziemā laikapstākļi nav pietiekami stabili.

  "Skatīsimies, vai tā pasaka, no vienas puses, ir skaista, bet, no otras puses, arī droša" norādīja Ušakovs. Rīgas mērs gan atzina –

  pat ja metode izrādīsies iedarbīga, izmaksu dēļ to nevarēs atļauties lietot visu galvaspilsētas ielu uzturēšanai.

  Šonedēļ  plānots arī noteikt konkrētus gaisa temperatūras un nokrišņu parametrus, kuriem parādoties laika prognozēs, iedzīvotāji varēs būt droši, ka nākamajā dienā būs spēkā tā dēvētās puteņa biļetes. Tas nozīmē, ka, uzrādot automašīnas tehnisko pasi, Rīgas sabiedriskajā transportā varēs braukt bez maksas. 

  Kopš pērnā gada marta sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv turpinās parakstu vākšana “Par pilsētas ielām bez sāls». To parakstījuši 6440 cilvēku, bet iniciatīvas iesniegšanai Saeimā vajadzīgi desmit tūkstoši parakstu. Ideja piedāvā blīvi apdzīvotās vietās un pilsētās sāls kaisīšanas vietā izmantot smiltis. Tās mazāk bojā apavus un automašīnu virsbūvi, kā arī nerada kairinājumu mājdzīvnieku pēdām, norāda iniciatīvas autors.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti