Panorāma

Berlīnē protestē pret Covid-19 ierobežojumiem

Panorāma

Pirmo algu ziedo bērnu slimnīcai

Sirdī ar Baltkrieviju

Rīgā dzīvojošā baltkrieviete Darja: Esmu ļoti lepna par mūsu nāciju

Jau trešo nedēļu nerimstošajām protesta akcijām Baltkrievijā, kas sākās pēc prezidenta  vēlēšanu rezultātu paziņošanas, seko arī baltkrievi, kas dzīvo Latvijā. Viņu vidū Darja Skakovska, kura pēc studijām Rīgā jau desmito gadu dzīvo Latvijas galvaspilsētā.

Darjai tagad ir grūti koncentrēties uz to, kas nav saistīts ar Baltkrieviju. Viņa pirms deviņiem gadiem atbrauca uz Latviju no Baltkrievijas, lai studētu. Vēlāk atrada darbu informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumā un palika dzīvot Rīgā, taču turpina sekot notikumiem dzimtenē.

Baltkrievi Latvijā

Latvijā dzīvojošo Baltkrievijas pilsoņu skaits ik gadu pieaug par apmēram 300, liecina Pilsonības un migrācijas departamenta dati. Šā gada sākumā viņu bija 3850. Kas tie par cilvēkiem, kāpēc viņi pārceļas dzīvot un strādāt uz Latviju un vai domā par atgriešanos dzimtenē? Lasi!

Šajās augusta dienās viņai bija jābūt Baltkrievijā un ne tikai protestu dēļ. Šonedēļ Darjas mammai bija jubileja. To nācās svinēt attālināti. Tāpat kā sekot notikumiem valstī. 

“Es domāju, ka liela atšķirība no iepriekšējam vēlēšanām ir tas, ka bija cilvēki, kas nepiekrīt. Taču viņi nerunāja par to, bet šoreiz viņi daudz runā," savu skatījumu uz notikumiem Baltkrievijā atklāja Darja. "Varbūt ne publiski, bet arī tas maina situāciju.”

Darjai ir arī savs skaidrojums, kāpēc tieši šobrīd baltkrievi masveidā piedalās protesta akcijās.

“Es domāju, ka tur ir daudz iemeslu. Protams, ekonomika – ļoti svarīgs iemesls. Un vēl ir jaunā paaudze," viņa paskaidroja. "Tā ir ļoti brīva un nav ar mieru dzīvot tādā valstī. Tagad ir tāds kritisks moments. Ir pietiekams jauniešu skaits, kas var balsot, un viņi neklusē.”

Arī Darja ne tikai neklusēja, bet arī darīja. Viņa nolēma piedalīties vēlēšanās kā novērotāja. Pēc pieredzētā Baltkrievijas vēstniecībā Latvijā Darja saka – viņai nav ko pārmest. Taču tas nenozīmē, ka arī citur vēlēšanu process bija caurskatāms, tāpēc, viņasprāt, Baltkrievijā jārīko atkārtotas vēlēšanas. 

"Šobrīd un šoreiz esmu ļoti lepna par mūsu nāciju. Baltkrievi ir ļoti forši cilvēki, un es lepojos ar to, ko viņi dara un kā viņi dara," Darja neslēpa gandarījumu. "Es esmu laimīga par to, ko es redzu.”

Visvairāk Darjai žēl to cilvēku, kuri ir cietuši protestu akcijās. Tāpēc viņa cer, ka turpmāk abas puses meklēs kompromisu mierīgā ceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt