Pēcpusdiena

EP deputāts Andrejs Mamikins Damaskā ticies ar Sīrijas vadītāju Bašāru al Asadu

Pēcpusdiena

Lielās pilsētas nemierā ar mediju politikas pamatnostādnēm; ministrija kritiku noraida

Mājas dzīvnieku reģistrācija: ko iegūst mīļdzīvnieka saimnieks

Rīgā drīzumā sāks pārbaudīt suņu reģistrēšanu

Rīgas pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija drīzumā plāno sākt pārbaudīt, vai Rīgā mītošie suņi ir reģistrēti Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. To Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta dabas resursu nodaļas vadītāja Lana Puntusa.

Rīgas domes pārstāve klāstīja, ka pārbaužu veikšanai ir izstrādāti Rīgas domes saistošie noteikumi, kas nosūtīti izvērtēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

"Ja jaunā kārtība tiks pieņemta, jācer, ka tas būs  janvāra beigās, tad kontrolēs Rīgas pašvaldības policija un Administratīvā inspekcija," klāstīja Puntusa.

Pārbaužu veikšanai pašvaldības darbinieki un Administratīvās inspekcijas darbinieki tiks nodrošināti ar mikroshēmu lasītājiem, kas varētu būt katrā pašvaldības policijas auto. Kopumā varētu būt ap 111 mikroshēmu lasītāji.

Policija pārbaudes veiks dažādos izsaukumos uz vietām, kur ir suņi, kā arī ikdienas patruļās. "Nedomāju, ka tie būs masīvi reidi parkos vai publiskās vietās, bet, pārbaudot konkrētu gadījumu un situāciju, tiks izvērtēts arī tas, vai suns ir iezīmēts un reģistrēts."

Jau ziņots, ka no šā gada 1.janvāra sunim ir jābūt obligāti čipotam un reģistrētam LDC. Par suņa nereģistrēšanu plānots sods - pirmajā reizē septiņi eiro, bet par atkārtotu pārkāpumu - 210 eiro, raidījumā "Pēcpusdiena" atzina LDC Reģistru uzturēšanas nodaļas vadītāja Mairita Elbrete.

Līdz šim Latvijā kopunā reģistrēti 69 500 suņu, no tiem 16 000 reģistrēti gada pēdējā mēnesī. Aktīva suņu reģistrēšana notiek arī šā gada pirmajās dienās - dienā reģistrē 700 suņu.

Suņu reģistrēšana un čipošana ļaus apzināt patieso suņu skaitu Latvijā. Tāpat LDC reģistrs palīdzēs atrast četrkājaino draugu tā pazušanas gadījumā, teica Elbrete.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti