Rīgā demontēs vairākus padomju režīmu slavinošus simbolus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No galvaspilsētas ielām un ēku fasādēm tuvākajā laikā tiks novākti vēl vairāki padomju režīmu slavinošie simboli. Šādu lēmumu pieņēmusi Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja.

No Daugavmalas promenādes Mūkusalas ielā, posmā no dzelzceļa tilta līdz AB dambim tiks demontēti kopumā 46 metāla margu elementi, kuros attēlots sirpis un āmurs.

Tāpat nolemts demontēt padomju simboliku saturošos fasādes elementus ēkām Kalnciema ielā 57 un Brīvības gatvē 318.

Savukārt no ēkas Jāņa Asara ielā 15 paredzēts demontēt piemiņas plāksni padomju izlūkam Mārtiņam Pogam.

Rīgas pieminekļu aģentūrai uzdots sadarbībā ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi rast tiesisku risinājumu padomju režīma simbolu aizvākšanai no ēkām, kas ir valsts aizsargājamie kultūras pieminekļi, – no Latvijas Zinātņu akadēmijas un "Spilves" lidostas.

KONTEKSTS:

Jautājums par pieminekļu nojaukšanu īpaši aktualizējās pēc Krievijas sāktā kara pret Ukrainu. Saeima 16. jūnijā pieņēma likumu, saskaņā ar kuru totalitāros režīmus slavinoši objekti jādemontē līdz 15. novembrim.

Rīgā, Uzvaras parkā, būvlaukumu tur esošā pieminekļa demontāžai sāka iekārtot 22. augustā, bet dienu vēlāk tika nogāztas pieminekļa kompleksā esošās karavīru skulptūras un vēl dienu vēlāk – arī sievietes tēla statuja. Savukārt 25. augustā pēc vairāku stundu kalšanas nogāzts 79 metrus augstais obelisks.

Savukārt Daugavpils dome vērsās Satversmes tiesā, apstrīdot pieņemtā likuma pantus par pieminekļu demontāžu, cerot saglabāt divus pieminekļus. Taču Satversmes tiesa lēma neierosināt lietu saistībā ar šo sūdzību. Par Daugavpils bezdarbību okupācijas pieminekļu demontāžā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija vērtē domes atlaišanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti