4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kā tiek ievērots Latvijas valsts karoga likums?

Rīgā daudzviet neprot izkārt Latvijas karogu

Nepareiza karogu secība, nepareizas krāsas karoga kāts un citi pārkāpumi. Jānis Jūliks, kuram rūp Latvijas valsts karoga likuma ievērošana, norāda uz pārkāpumiem Rīgas centrā.

Piemēram, vairākām Rīgas viesnīcām, izvietojot vairākus karogus, vajadzētu izlasīt likumu, kurā rakstīts, ka Latvijas valsts karogam ir jābūt pirmajam kreisajā pusē, tad - Eiropas Savienības karogam un tad pārējiem karogiem alfabēta secībā.

Šāds pārkāpums redzams pie viesnīcas "Astor" - karogs novietots pa vidu.Tāpat arī karogs šajā adresē nav pietiekami tīrs.

"Karogiem ir jābūt tīriem, tie nedrīkst būt saplēsti, un viņiem ir jābūt labi nostiprinātiem," skaidro Jūliks.

Tāpat netālu no Brīvības pieminekļa esošā viesnīca "Roma" nav iepazinusies ar valsts simbola izvietošanas noteikumiem. "Nav ievērota secība un turklāt, ja salīdzinām Latvijas karoga kāta garumu ar blakus esošo Eiropas [Savienības karogu], tad Latvijas valsts karoga kāts ir īsāks, viņam nav uzgaļa, un tas karoga kāts nav arī gluži balts, jo viņš ir diezgan netīrs," norāda Jūliks.

Pārkāpumi vērojami arī pie citām viesnīcām, bet ne tikai. Arī  pie Kultūras ministrijas ēkas valsts karogs nav izkārts atbilstoši likumam.

"Ēkas fasāde ir atjaunota, pie viņas ir izkārti jauni karogi, bet diemžēl secība ir nepareiza, vajadzētu apmainīt abus karogus vietām," uzsver Jūliks.

Nesen karogs bijis nepareizi izkārts arī pie Izglītības un zinātnes ministrijas, taču nu tur viss ir kārtībā. Pie Saeimas un Rīgas pils neatbilstības nav novērotas. Par karoga izkāršanu virs Ministru kabineta ēkas Jūliks saka, ka likumā noteikts - karogi jāizkar pie Ministru kabineta, tādējādi vajadzētu šo kļūdu novērst.

"Mums ir lieli svētki, un ir jāciena savi svētki, sava valsts, savs karogs," uzsver Jūliks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti