4. studija

4. studija

4. studija

Kā izaudzēt gurķus bez rūgtiem galiem?

Vai policija soda dārziņu piesārņotājus?

Rīgā dārziņu sakoptību speciālajos reidos nepārbauda

Rīgas pašvaldība cīnās ar atkritumiem dārziņos. Lai gan arī teritorijām jābūt sakoptām, tomēr īpašus reidus, lai to pārbaudītu, pašvaldības policija nerīko, savukārt, saņemot izsaukumu, katru gadījumu vērtē individuāli, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

Raidījums novēroja, ka, piemēram, Bukultu dārziņos pavēras pavisam bēdīgs skats - atkritumu kalni, piesārņota un nepavisam ne pievilcīga apkārtne.  

Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas pārstāvis Māris Zviedris raidījumam stāstīja, ka pašvaldības teritorijas uzkopj regulāri un papildus regulārai kopšanai katru gadu izved vairāk nekā 100 tonnas atkritumu.

Raidījums novēroja, ka atkritumu konteiners dārziņos tiešām ir izvests, bet atkritumi ap konteineru vai blakus grāvjos palikuši uz vietas.

Zviedris skaidroja, ka šie atkritumi tiek vākti, “bet diemžēl iedzīvotāji tikpat naski piemēslo atpakaļ”.

Lai pieķertu piesārņotājus, pašvaldība dārziņos izvieto kameras, bet rādās, ka arī tās piesārņotājiem netraucē.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis stāstīja, ka bijušas situācijas, kad sadarbībā ar izpilddirekciju viens laukumiņš tiek atbrīvots, kur cilvēki ir saveduši ļoti daudz atkritumu, tai pašā vietā uzreiz tiek novietota kamera, un “trīs dienu laikā mēs konstatējam vairāk nekā 70 pārkāpums - cilvēki, kuri brauc pat ar savām privātajām automašīnām, maisiem, kastēm, izgāž atkritumus”.

Bet atsevišķi speciāli reidi, kuros pārbaudītu, vai tiek nopļauta zāle, vai ziemā notīrīts sniegs, policija nerīko. Lai gan teritorijām ir jābūt sakoptām, katrs gadījums ir vērtējams ir individuāli, norādīja Sadovskis.

“Nevar teikt, ka visi, kam pagalmā stāv dēļu kaudze, ir pārkāpēji, taču par šādiem gadījumiem mēs arī regulāri saņemam izsaukumus, tad jau mūsu darbinieki dodas uz notikuma vietu un vērtē,” sacīja policijas pārstāvis.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti