Rīgā būs pieejamas 300 algotas pagaidu darba vietas

Bezdarbniekiem šogad būs pieejamas algotas 300 pagaidu darba vietas Rīgā. Tie būs dažādi sabiedriskie darbi, un darba vidējais atalgojums mēnesī būs 150 eiro.

Projekta laikā bezdarbniekus nodarbinās ne ilgāk kā četrus mēnešus, un darba veikšanai nav vajadzīga iepriekš iegūta speciāla kvalifikācija. Projektu Nodarbinātības valsts aģentūra un Rīgas pašvaldība īsteno jau sesto gadu. Darba vietas veidotas, lai ilgstoši bezdarbnieki varētu iegūt darba iemaņas un attīstīt sociālās prasmes.

„Pēdējos gados darba tirgus situācija ir uzlabojusies, bet joprojām vairākām nestrādājošo iedzīvotāju grupām ir grūtības integrēties darba tirgū. Šīs pagaidu darba vietiņas, kas tiek izveidotas pašvaldību institūcijās, tās neprasa tādu iepriekš iegūtu speciālu kvalifikāciju vai profesiju. Tur ir gan no āra darbiem, piemēram, Rīgas parkos, arī dažādu iestāžu ārējo teritoriju sakopšana, līdz iekšdarbiem. Tie visi ir tādi palīgdarbi – gan sociālajā aprūpē, gan dienas centros,” stāsta Rīgas pašvaldības pārstāve Skarleta Kalniņa.

Šim projektam tiks piešķirts priekšfinansējums 47 761 eiro apmērā un līdzfinansējums 121 464 eiro apmērā no pašvaldības budžeta programmas "Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondiem un citiem projektiem".

Kopējās izmaksas projektam būs 646 835 eiro apmērā. Par pašvaldības līdzfinansējumu tiks nodrošināts inventārs, materiāli, darbu vadītāju atalgojums un citi izdevumi. Prognozes liecina, ka kopumā projektā varētu iesaistīties aptuveni 900 bezdarbnieki.

Šogad laikā no marta līdz novembrim projektā iesaistījušies 774 bezdarbnieki, no kuriem 18 sākuši arī pastāvīgas darba attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti