Rīgā bijusi garākā apkures sezona vismaz pēdējos 22 gados

2016./2017. gada apkures sezona Rīgā ir bijusi garākā vismaz pēdējo 22 gadu laikā, portāls lsm.lv uzzināja uzņēmuma "Rīgas Siltums".

Pirmdiena ir 218. apkures sezonas diena un tik ilgi sezona nav ilgusi kopš 1995. gadā "Rīgas Siltums" sāka darbu.

Parasti apkures sezona ir ap 200 dienu gara, bet šī ir bijusi vairāk nekā divas nedēļas ilgāka. Uzņēmums prognozē, ka šonedēļ saņems iesniegumus par apkures pārtraukšanu no lielākās daļas klientu un sezona būs beigusies.

Jāpiebilst, ka gaisa temperatūra vairumā citu Latvijas pilsētu ir zemāka nekā Rīgā līdz ar to Vidzemes un Latgales pilsētās apkures sezona bijusi vēl garāka.

Pērn apkures sezona bija 206 dienas gara, vēl gadu iepriekš 207 dienas.

"Rīgas Siltums" atgādina, ka ēkās apkure tiek atslēgta nevis pēc uzņēmuma, bet pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, informējot par savu vēlmi ēku pārvaldniekus, kuri, savukārt, dod uzdevumu uzņēmumam "Rīgas Siltums" konkrētu ēku atslēgt no apkures.

Par apkures sezonas sākumu un beigām "Rīgas Siltums"  pieņem to datumu, kurā iesniegumu par pieslēgšanos vai atslēgšanos ir iesnieguši vairāk nekā 50% ēku. Vienlaikus gan jāatzīmē, ka ir klienti, kas apkuri neatslēdz arī vasaras mēnešos, lai arī drēgnajās un lietainajās vasaras dienās mājoklī pastāvīgi būtu komfortabli. Automatizētais siltummezgls nodrošina, ka, āra gaisa temperatūrai pazeminoties, radiatori kļūst siltāki, bet, āra gaisa temperatūrai paaugstinoties, radiatori kļūst vēsāki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti